PlayerUnknown’s Battlegrounds Ekim’de 5 milyon kopya sattı

Playerunkown’s Battlegrounds (PUBG), sekiz aydan daha uzun süre önce Steam’e erken giriş yapmaya başlamasından bu yana büyük bir ölçekte satış yapıyor. Yeni bilgilere göre oyun durdurulamaz bir makine gibi satmakta.

Ayrıca yakın bir zamanda PUBG Devs tarafından Çin’de mobil oyunu yayınlanacağı resmi olarak duyurulmuştu. Daha fazla bilgi için PlayerUnknown’s Battlegrounds mobil sürümü Çin’de onaylandı yazımıza göz atabilirsiniz.

PlayerUnknown’s Battlegrounds sadece 1 ayda 5 milyon kopya sattı!

SuperData araştırma gurubundan yeni bir rapora göre, çok çılgınlaşan savaş royali oyunu, Ekim’i, döneminde bir başka 5 milyon kopya satarak ” En büyük ay ” ilan etti. PUBG, son birkaç ay boyunca her ay satılan aynı rakamın ortalamasını zaten almıştı.

Eylül ayı başında 10 milyon kopya satıldı ve 15 milyon kopyanın Ekim başında satıldığı doğrulandı. Bu rakam daha sonra Kasım başında 20 milyon kopyaya ulaştı.

Playerunkown’s Battlegrounds, Ekim ayı için PC’de en çok oynanan ikinci bir oyun olduğu ortaya çıktı. League of Legends bir numarayı korumayı başardı. Destiny 2 ise başarılı bir şekilde dördüncü sırada yer aldı. Steam ve Xbox One platformlarında yapılacak olan Kış indirimleri kapıda. Bu nedenle gerçekten oyun satışlarında ciddi bir artış daha göreceğiz.

Playerunkown’s Battlegrounds önümüzdeki günlerde Xbox One için piyasaya sürülecek. Oyun şuanda PC’de erken erişimde.

 

Daha Fazla İçerik
PlayerUnknown's Battlegrounds
PUBG, Xbox One’da 4 milyondan fazla sattı