Playerunknow’s Battlegrounds Xbox One boyutu belli oldu

Oyun piyasasını kasıp kavuran Playerunknow’s Battlegrounds, önümüzdeki ay hem fiziksel hem de dijital sürümleriyle Xbox One konsolu için piyasaya sürülecek. Peki oyunun Xbox One için boyutu ne kadar olacak? Bu soru oyunun Xbox One konsoluna duyurulmasından beridir akıllardaydı.

Playerunknow’s Battlegrounds Xbox One dosya boyutu

Sonunda Xbox One için önümüzdeki ay piyasaya sürülecek olan Playerunknow’s Battlegrounds’ın Xbox One boyutu duyuruldu. Oyunun dosya boyutu 30 GB olacak.

Oyunun Xbox One dosya boyutu, yaklaşık 8 GB olan PC sürümüne kıyasla gerçekten de oldukça fazla. Bununla birlikte, yayınlanacak olan oyunun 1.0 sürümü daha PC için henüz yayımlanmamış olduğunu da varsayarsak bu boyut ideal diyebiliriz. Hatta oyunun 1.0 PC sürümünün boyutu da 30 GB‘a yakın olabileceğini düşünüyoruz. Ayrıca, Xbox One dosya boyutu da Xbox One X geliştirmelerini hesaba katıyor da olabilir.

Ayrıca, Tencent, Bluebele ile yayın ortaklığını müteakiben, PlayerUnknown’s Battlegrounds‘ın mobil sürümü de Çin’de dün resmi olarak duyuruldu. Şirket, mobil oyunculara Battle Royale deneyimini en iyi şekilde yaşatmak istiyor. Açıklamalara göre oyunun PC sürümündeki her özellik mobil için de gelecek.

Tencent, oyunu Çin’de yayınlama hakkına sahiptir. Ayrıca, oyunun sosyalist temel değerlere, Çin geleneksel kültürüne ve ahlak kurallarına uyduğundan emin olmak için şirket, oyunla özel olarak ilgileniliyor.

PlayerUnknown’s Battlegrounds şu anda PC için erken erişime sahip çok oyunculu bir hayatta kalma oyunu. Oyun önümüzdeki ay Xbox One platformu için piyasaya sürülecek.

Daha Fazla İçerik
Marshmello Fortnite konseri 10 milyonu aşkın izlendi!
Marshmello Fortnite konseri, 10 milyonu aşkın izlendi