PlayStation 2

PlayStation 2, 19. yıl dönümünü kutluyor

Last updated:

Tüm zamanların en çok satan konsolu olan PlayStation 2, neredeyse 20 yaşına girdi. İşte sizi gerçekten yaşlı hissettirecek bir yazı. Bugün PlayStation 2‘nin piyasaya sürülmesinin 19. yıldönümü kutlandı. 2000 yılında Dünya üzerinde yavaşça satışlara başlamış olan PlayStation 2, Kuzey Amerika üzerinde 2000 yılının Ekim ayına kadar piyasaya sürülmedi, Kasım ayında ise satış rekorlarını kırmaya başlamıştı bile.

PlayStation 2

Bir efsane doğuyor, PlayStation 2!

Japonya‘da ki ilk yayın tarihi ise 4 Mart 2000’di. 2019′da bile, PlayStation 2 halen çok iyi bir konsol olarak görülüyor. Çünkü, PlayStation 2 şu anda dünya çapında 157 milyondan fazla satılan, tüm zamanların en çok satan konsolu. Cihazın bu kadar satılmasının sebebi muhtemelen ilk defa bir PlayStation serisinde DVD oynatıcısının olmasıydı. 

PlayStation 2 ilk piyasaya sürüldüğünde nasıl bir şey olduğunu hatırlamayanlar için, o zamanlarda DVD oynatıcısı fiyatları ile PlayStation 2 fiyatı neredeyse eşdeğer olduğu için satışların artmasının sebebini buna bağlayabiliriz. Hem bir oyun aygıtını hem de bir DVD oynatıcıyı aynı anda almak, alıcıları ikna edebildi. Tabii ki PlayStation 2‘nin bulundurduğu oyun çeşitliliği de satışta etkili oldu.  Bu konu hakkında daha fazla bilgi almak için Sony resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Daha fazla oyun haberleri için takipte kalmayı unutmayın! 

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed
Daha Fazla İçerik
Fallout 76
Fallout 76 oyununun ücretsiz olacağı iddiaları suya düştü