PlayStation Store

PlayStation 4 konsolunun dünya çapındaki satışları 91.6 milyonu geçti

Last updated:
PlayStation 4 konsolunun dünya çapında satışı 91.6 milyona ulaştı bunun yanı sıra Marvel firmasının Spider-Man  oyunun satışları ise dokuz milyon adedi geçti
2018 tatil sezonunda 5,6 milyondan fazla satış oldu.

Sony Interactive Entertainment, PlayStation 4 platformunun 31 Aralık 2018 itibariyle dünya çapında 91.6 milyon adedin üzerinde satış yaptığını duyurdu.

Bazı son yapılan satış rakamları:

  • PlayStation 4 donanımı, 2018 tatil sezonunda dünya genelinde 5,6 milyondan fazla satıldı.
  • 2018 tatil sezonunda dünya genelinde 50,7 milyon adet üzerinden satılan PlayStation 4 oyunları, 31 Aralık 2018 itibariyle dünya genelinde toplamda 876 milyon adet PS4 oyunu satıldı.
  • Marvel firmasının Spider-Man oyunu Eylül 2018’de piyasaya sürüldü ve 25 Kasım 2018’den itibaren dünya genelinde dokuz milyondan fazla kopyası satıldı.

Sony Interactive Entertainment başkanı ve CEO‘su John Kodera bir basın açıklamasında, “Tatil sezonunda takipçilerimizden gelen destek sayesinde PS4′ün dünya çapında 91,6 milyon adede ulaştığını duyurmaktan memnuniyet duyuyoruz” dedi. “PlayStation Network‘ün aylık aktif kullanıcılarının güçlü bir büyüme göstermeye devam ettiğini ve 2018 Kasım sonu itibariyle 90 milyonu aştığını duyurmaktan da mutluluk duyuyoruz” dedi.

Aynı zamanda Kodera, “Bu dönüm noktalarına ulaşmamıza yardımcı olduğu için dünyada ki bu tutkulu topluluğumuza ve ortaklarımıza en derin şükranlarımı sunmak istiyorum. Bu yıl, sadece PlayStation 4 konsolunda mümkün olan merakla beklenen oyun serisiyle birlikte hayranlarımıza daha gelişmiş deneyimler getireceğiz, beklemede kalın. Bir sonra ki  dönüm noktasına baktığımızda ise, SIE gelişmeye devam edecek ve dünyaya en iyi etkileşimli eğlence deneyimlerini sunmak için bu platformu daha da genişleteceğiz. ” dedi.

Daha Fazla İçerik
Battlefield 1
Ücretsiz Battlefield 1 DLC’si şimdi PS4 ve Xbox One’da