PlayStation 5 ile ilgili ilk detaylar

Sony, PlayStation 5 detaylarını açıkladı

PlayStation 5‘teki ilk ayrıntılar, sistemin baş mimarı Mark Cerny ile yaptığı özel bir Wired.com röportajında Sony tarafından açıklandı.

PlayStation hayranları için belki de en önemli detay, PS 5 oyunlarının PlayStation 4 oyunları ile geriye dönük olarak uyumlu olması. Cerny, yeni nesil konsolun hala fiziksel medya kullanacağını doğruladı. Henüz bir sürüm penceresi veya detayı yok, ancak Sony, 2019 lansmanı iddialarını reddetti.

PlayStation 5, gücünü 3. nesil AMD Ryzen’dan alacak

Bu, Wired.com özel röportajında Cerny ile yapılan röportaja göre, yeni PlayStation konsolu PS 5, gücünü 3. nesil AMD Ryzen işlemcilerden alacak. 7nm Zen 2 mikro mimarisi ile üretilen bu harikulade sekiz çekirdekli işlemcilerin yeni konsola çok ciddi bir güç sağlayacağı bekleniyor. Konsolun GPU kısmında ise Radeon Navi yongası yer alacak.

Aynı zamanda daha hızlı yükleme için konsol, bir SSD ve 8K grafik desteği içerecek. Ekstra olarak Sony, PS 5 ile E3’e katılmayacağı da röportajda açıkça ifade edildi. Cerny, Wired’a E3 için herhangi bir PS 5 duyurusunun olmayacağını söyledi.

:: Sizce PS 5’e ne zaman kavuşacağız? Yeni konsol, beklenen performansı bizlere sunabilecek mi?
Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed
Daha Fazla İçerik
Ace Combat 7
İşte karşınızda Ace Combat 7, F / A-18F uçağı oynanış videosu!