PlayStation 5

PlayStation 5 için tam tanıtım, Şubat 2020’de gelecek gibi görünüyor

Söylentilere göre, PlayStation 5 konsolu gelecek yılın başlarında tamamen ortaya çıkıyor.

Söylentilere göre, PlayStation 5 konsolu gelecek yılın başlarında tamamen ortaya çıkıyor. YouTuber Mystic tarafından açıklanan son söylentilere göre, PlayStation 5‘in 12 Şubat tarihinde yeni bir PlayStation Toplantısı düzenleneceği zaman tamamen açıklanacağı ortaya çıktı.

Üçüncü parti yayıncıları, oyunlarını sergilemek üzere etkinliğe davet ediliyor ve etkinlikte yeni nesil donanımlarla çalışan Ghost of Tsushima ve The Last of Us Part II de yer alacak. Her söylentide olduğu gibi buna kesin gözle bakmamalıyız.

Ancak bazı şeyler, Sony bu yıl PSX’de bulunmadığından bu söylentiyle aynı hizada, bu nedenle Şubat ayında bir PlayStation Toplantısı yapılıyorsa bu bir anlam ifade ediyor. Ek olarak Sony, PlayStation 4‘ü duyurmak için Şubat 2013 tarihinde bir PlayStation Toplantısı düzenledi ve işler iyi çalıştığı gibi, yine aynı taktiğe devam etmenin bir anlamı olacaktı.

PlayStation 5 hakkında hala bilmediğimiz bir sürü şey var. Bildiğimiz şey, CPU’nun üçüncü nesil AMD’nin Ryzen Line’ına dayanacağı ve GPU’nun ışın izlemeyi destekleyeceğidir.

CPU, üçüncü nesil AMD’nin Ryzen serisine dayanıyor ve şirketin yeni 7nm Zen 2 mikro mimarisinin sekiz çekirdeğini içeriyor. Radeon’nın Navi ailesinin özel bir çeşidi olan GPU, 3B ortamlardaki karmaşık etkileşimleri simüle etmek için ışığın seyahatini modelleyen bir teknik olan ışın izlemeyi destekleyecektir.

PlayStation 5 konsolu henüz tam olarak açıklanmadı. Bu konuda daha fazla bilgi yayımlandığı zaman sizi haberdar edeceğiz, bu yüzden en son haberler için bizi takip etmeye devam edin.

:: Sizce PS5, PS4’ün ve diğer konsolların başarısını geçebilecek mi?

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed
Daha Fazla İçerik
Left Alive
Left Alive sistem gereksinimleri açıklandı