Fortnite

Fortnite, Prens Harry tarafından yasaklamaya çağırıldı

Fortnite'ı banlatmak için Prens Harry'nin kime rica ettiği bilinmiyor

Last updated:

Her ne sebeple olursa olsun Fortnite’tan gerçekten hoşlanmayan büyük bir kitle var. Prens Harry’de onlar arasında yer alıyor. Prens Londra’daki YMCA etkinliğinde Fortnite hakkında konuşma yaptı.

Fortnite’a atıfta bulunan Prens, dinleyenlere “İzin verilmemeli” dedi. Ayrıca “Fortnite oynamanın kime faydası var? Sizi uzun bir süre bilgisayar başında tutarak bağımlı yapıyor. Bu çocuklara çok zararlı olabilecek bir durum.” ifadelerini kullandı.

Prens Harry’nin, sosyal medya üzerinde de benzer sert ifadeleri yer alıyor. Bu ifadelerde alkol gibi bağımlılık etkilerinden bahsetmekte. Sadece Fortnite mı yoksa tüm oyunlar için düşünceleri aynı mı bilinmiyor. Fakat sadece onun üzerinden dile getirmiş durumda. Ancak oyun dünyasında ki popülaritesinden dolayı onun üzerinden gitmiş olabilir.

Bu konu hakkında Epic Games tarafından herhangi bir açıklama şu ana kadar gelmedi. En güncel oyun haberlerine buradan ulaşabilirsiniz.

:: Peki siz Prens’in bu hareketi ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Daha Fazla İçerik
İlk Call of Duty: WWII satış rakamları ortaya çıktı