PlayStation Store

Sony, PlayStation 5 platformunun çıkış tarihini duyurdu

Last updated:

Sony, E3 2019 için işe koyulduklarını açıkladı, tabi ki bu açıklama beraberinde oyuncuların kafasında bir PlayStation 5 algısına sebep oldu, ancak son durumlara göre Sony, PlayStation Holiday Theme ile 2019’da PlayStation 5‘in çıkarılmasını onaylamış gibi görünüyor.

Küçük bir referans olabilir veya hiç bir şey olmayabilir. Ancak Sony, bu yıl ki PlayStation Holiday Theme için yeni konsoluna bir referans’da dahil olması tesadüf gibi görünmüyor. Bunun nasıl olacağını görmek için beklemeniz gerekecek.

Bu ipuçlarının doğru olduğu ortaya çıkarsa, AMD’nin PlayStation 5 ve Xbox Scarlett’in 2020’de çıkacağına dair iddialar doğrulanmış oluyor. AMD CEO’su Lida Su’ya göre şirket, 2020 ve sonrasında başlayan APU çip segmentinde önemli bir büyüme bekliyor.

Ayrıca AMD‘nin APU çipleri de, PS5 ve Xbox Scarlett platformları için onaylandı, yani bu platformlarda APU çip desteği olacak.

PlayStation 5’ten bahseden Sony, PlayStation Store için de bölge kısıtlaması getirecek. Kullanıcılar ise Sony Interactive Entertainment’ın PSN Store bölgesinin ücretsiz olmasını istiyorlar. Tabi ki bunun diğer oyunculara haksızlık olacağı kuşkusuz ortada.

PlayStation Store  şu anda Avrupa’da ücretsiz olduğu için kullanıcılarını dikkate aldıkları görülüyor. Ayrıca bölgeden başka kullanıcıların da PSN mağazası için dil seçimi yapmalarına izin veriliyor.

PlayStation Store için bölgeden bağımsız bu politika global da olabilir. Ancak, bölge değişiminin PlayStation kütüphanenizi sağlam tutacağı veya oyuncuların DLC’yi farklı bir bölge üzerinden satın almalarına izin verilip verilmeyeceği halen bilinmiyor.

Ayrıca Sony, Classic Console ürünlerini de tekrardan piyasaya sürerek PlayStation Classic’i getirdi. Ancak, PAL sürümü ve PlayStation Classic sorunları nedeniyle hayranların pek de mutlu olduğunu söylemek, gayet güç.

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed
Daha Fazla İçerik
Sea of Thieves
Sea of Thieves’in sistem gereksinimleri açıklandı