PUBG

Pubg yi yasaklayan bir başka ülke

PlayerUnknown’s Battlegrounds artık Nepal’de yasaklanmış durumda. Ülkedeki otoriteler, çocukların ve gençlerin oyuna bağımlı hale gelmesinden endişeli. Nepal Büyükşehir Suç Bölümü, Nepal Telekomünikasyon Kurumu’na tüm ISS’lere ve mobil servis sağlayıcılarına oyunu yasaklama emri vermelerini söyledi.Oyunun şiddetli içeriğinin “çocukların ve gençlerin davranış ve çalışmaları üzerinde olumsuz etkiye” neden olduğunu söyleyen psikiyatristlerin önerileri nedeniyle yapıldı.

Oyuncular gerçek hayatta agresif hale geliyor

Büyükşehir Suç Bölümü şefi Dhiraj Pratap Singh şöyle söyledi:

Oyunun çocuklar üzerindeki etkisiyle ilgili olarak velilerden, okullardan ve okul birliklerinden bazı şikayetler aldık. Metropolitan Suç Bölümü Genel Müdürü Dhiraj Pratap Singh, Kathmandu Bölge Mahkemesinden oyunu yasaklama iznini istemeden önce psikiyatristlerle görüşmeler yaptık. Ebeveynler ve okullar oyunun çocuklarının çalışmalarını etkilediğinden ve onları daha agresif hale getirdiğinden şikayet etmişti. Psikiyatristlere danıştığımızda, oyundaki şiddetin insanları gerçek hayatta agresif hale getirebileceğini de söylediler.

Singh, oyunun diğer ülkelerde de olaylara neden olduğunu söylemeye devam etti. Bunu akılda tutarak talihsiz bir şey olmadan önce oyunu yasaklamaya karar verdiler. Polis, oyunu yasakladıktan sonra oynayan herkesi tutuklayacaklarını söyledi. Oyunu yasaklamayan İnternet servis sağlayıcılarının da katı eylemlerle karşı karşıya kalacağını da ekledi.

Popülerliğe rağmen, Tencent’in PUBG’si Fortnite veya Apex Legends gibi saygın bir oyun gibi görünmüyor. Nepal, oyunu yasaklayan ve bağımlılık diyen ilk ülke değil. Oyun, Hindistan da aynı gerekçeler üzerine yasaklanmıştı.Birkaç hafta önce bildiğimiz gibi , Hindistan’da PUBG, çocukları BlueHole için bir kabustan başka bir şey olmayan psikopatlara dönüştürdüğü için yasaklandı. Hindistan’da oyun oynadığı için 16’dan fazla kişi tutuklandı. Bununla birlikte, Çin’de Tencent, katı kurallar ve düzenlemeler uygulamak zorunda kaldı, bu yüzden oyun ülkede 13 yaşından küçük herkes için yasaklandı. Neyse ki, söz konusu ülkeler, PUBG Corporation’ın PUBG 2 yi yapması durumunda rahatlayabilir. Durum düzelene kadar Nepal’deki oyuncular, Sony PlayStation 4 ve Microsoft’un Xbox One, cep telefonu ve PC den PUBG oynamaktan kaçınmalıdır. Tabii Nepal’den takipçimiz var mıdır bilinmez ama dostlar, PUBG bir ülkede daha yasaklandı.

Daha Fazla İçerik
Slay the Spire
Slay the Spire oyununa yeni bir güncelleme geliyor