Bu kadar popüler olmasına karşılık bu rakamlara PlayerUnknown’s Battlegrounds için şaşırmamak gerekli.

Çoğu oyuncu tarafından ilgi gören oyun PlayerUnknown’s Battlegrounds’in yapım şirketi tarafından yeni satış rakamları duyuruldu. Akıl almaz derecede ilgi gören oyunun anlık oyuncu sayısı 1.5 milyon. Bluehole Studio‘nun yaptığı açıklamaya göre firmanın tüm oyunlarının satış rekoru 13 milyondan daha fazla.

PlayerUnknown’s Battlegrounds

Çoğu oyuncuya bağımlılık yapan bu oyun kısa zamanda bilinç altımıza yerleşti. Gerek yayıncılar, gerek YouTube’daki oyun kanallarından sıklıkla karşımıza çıkması ilgiyi kat kat arttırıyor. Steam’da çoğu oyunun istatiklerini de yerle bir etti. Şu an Steam’daki değeri 60.00 TL değerinde olmasına rağmen kullanıcı gözünü kırpmadan satın alıyor. Oyunun diğer oyunlar gibi bir süre sonra piyasada unutulacağını sanıyorduk ki, böylesini ilk kez gördük.

Tüm bunlar haricinde eğer PlayStation Plus üyeliğine sahipseniz Ekim ayı için “Ekim 2017 ücretsiz PlayStation Plus oyunları yayınlandı!” haberimize göz atabilirsiniz. Ayrıca Ekim ayında Xbox Game Pass’e de 7 oyun eklendi. Eklenen bu oyunları merak ediyorsanız “Ekim ayında Xbox Game Pass’e 7 oyun geliyor!” haberimize göz atmanızı öneriyoruz. Ayrıca RPG hayranları için de bir müjdemiz var. Skyrim’e hayatta kalma modu ekleneceği açıklandı. “The Elder Scrolls V: Skyrim hayatta kalma modu duyuruldu!” yazımızdan ilgili detayları öğrenebilirsiniz.
Son olarak Twitter, Facebook ve Instagram hesaplarımızı da takip ederek en güncel paylaşımlarımızdan haberdar olabilirsiniz.

mm

Abdullah KESKİN

2004 yılından bu yana oyunlarla ve teknolojiyle yakından ilgili olan Abdullah Keskin, 2011 yılından bu yana çeşitli projelerde yer almıştır. Şimdi ise oyun serüvenine Oyunpat'ta devam ediyor!

2 yorum

" · 30 Eylül 2017 10:44 AM tarihinde

Baya fazla satmış canım ya

pubgturkiye · 15 Ekim 2017 2:18 PM tarihinde

Csgodan 1 gece 3 milyon kişi geçiş yaptı bu oyuna geleceği güzel gözüküyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

HABER

Final Fantasy XV güncellemesi gecikecek

Square Enix'in bugün yaptığı basın açıklamasıyla Final Fantsy XV''nin çok oyunculu genişlemesinin küçük bir gecikme yaşayacağını duyurdu.

HABER

PlayStation 4 için Full Metal Panic duyuruldu

Fantasia Bunko Great Thanksgiving 2017'deki Tokyo Belle Salle Akihabara mekanında gerçekleşen bir sahne şovunda Bandai Namco, Full Metal Panic 'i duyurdu.

HABER

Destiny 2’nin yeni Nightfall Strike’ı yayımlanıyor

Güncelleme: Bungie, oyuncuların Exodus Crash ile yaşadığı sorunlar nedeniyle bu haftaki Nightfall Strike'ı değiştirdi.