oyun haberleri pubg

PUBG’nin yaratıcısından yeni bir Battle Royale oyunu bekleniyor

Last updated:

Battle Royale türündeki oyunların uzunca bir süredir oyun piyasasını salladığı inkar edilemez bir gerçek.  Her ne kadar tonlarca Battle Royale türünde oyunlar piyasaya sürülse de günümüz Battle Royale oyunlarının en büyük üreticisi (Minecraft hariç :D) PUBG. PUBG çıktığında Battle Royale piyasası birden ayaklandı ve her yerden Battle Royale oyun çıkmaya başladı. Şu anda piyasada Fortnite, Apex Legends, PUBG, Battlefield V Firestorm gibi birçok Battle Royale oyunu mevcut. Hala da yenileri çıkmaya devam ediyor. Belkide yeni bir geliştirici, yakında herkese meydan okumak için Battle Royale türünde eser verebilir, kim bilir.

[jnews_block_38 number_post=”1″ include_post=”10027″]

PUBG gelişimine öncülük eden ve fikir babası olan, hatta oyunun isminin kullanıcı adı ile başlatan PUBG’nin yaratıcısı Brendan “PlayerUnknown” Greene, ayrıldığını Twitter üzerinden duyurdu. PUBG sanat yönetmeni Tae-seok Jang ve PUBG ekibinin geri kalanı, oyunun geliştirilmesi için çalışmaya devam edecek. Yeni içerik güncellemeleri ve iyileştirmeleri planlandığı gibi yine çıkacak, o konuda herhangi bir değişiklik yok. Fakat PUBG fikir babası Brendan amcamız artık bu oyun ile ilgili herhangi bir çalışma yapmayacak.

Twitter’da ayrılışı hakkında şu açıklamayı yaptı :

Hayatımın son beş yılı tamamen Battle Royale ile ilgiliydi. Bir mod üzerinde çalışmaya başladığım ilk günlerden itibaren, bir Battle Royale başlığı için vizyonumu yaratma şansını elde etmek için PUBG üzerinde çalıştık. İnanılmaz bir yolculuktu ve oyunumuz asla mümkün olmadığını düşündüğüm zirvelere ulaştı. Oyunun bugünkü haliyle büyüdüğünü görmek gerçekten çok büyük bir hayalin gerçekleşmiş olması demek. Hayranlarımıza ve PUBG Corporation’daki inanılmaz ekibe sonsuz teşekkürler.

Greene, Battle Royale konusunda uzun yıllara dayanan bir deneyime sahip ve benzersiz deneyimler yaratmak için yeni araçlar, oyun ve teknolojiyi keşfetmesine pek de gerek yok. Şimdi şirkette yeni oyunlar geliştirmeye odaklanan PUBG Özel Projeleri’nin bir parçası. Bir sonraki oyununun Battle Royale tarzında benzersiz bir rol oynayacağı düşünülüyor.

:: Peki siz, Brendan “PlayerUnknown” Greene’nin bu ayrılışı hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce yeni bir Battle Royale oyunu görür müyüz?

Daha Fazla İçerik
Dying Light 2 için Yepyeni Bir Fragman Yayınlandı