Resident Evil 7

Resident Evil 7, 5 milyon kopyadan fazla sattı

Resident Evil 7 Ocak 2017’de eleştirmenlerin beğenisini topladı; yorumcular atmosferini, görünümlerini ve anlatımlarını övdü. Geçtiğimiz yıl boyunca, ticari olarak da iyi bir iş çıkardı: Capcom son zamanlarda oyunun 5,1 milyon kopya sattığını açıkladı.

2018 Game Audio Network Guild ödüllerinde Resident Evil 7‘nin En İyi VR Sesini kazanan bir blog yazısında, Capcom ayrıca oyunun oldukça önemli bir satış kilometre taşı olduğunu da paylaştı. PS4, Xbox One ve PC’de satılan 5.1 milyon adet satıldı; Steamspy’e göre, bunların yaklaşık 550.000’i Steam’de.

Bunlar oyun için çok iyi rakamlar, ancak Resident Evil fan wiki’nin derlediği verilere göre, RE7‘nin Resident Evil 3‘ün yanı sıra diğer ana hat RE oyunlarından daha az kopya sattığına dikkat çekiyor. Serideki önceki taksit Resident Evil 6, 2012 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana 10 milyona yakın kopya satmıştı.

Diğer RE7 haberlerinde, Capcom kısa bir süre önce Xbox One X’te grafiklerini artıran bir güncellemeyi yayınladı. Artık oyun Xbox One X’te 4K‘da çalışabiliyor ve HDR desteği sunabiliyor.

Daha fazla oyun haberleri için takipte kalın.

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed
Daha Fazla İçerik
Worms WMD Nintendo Switch lansman fragmanı yayımlandı
%d blogcu bunu beğendi: