Sanat eseri gibi grafiklere sahip olan 3 oyun

İnanın, bu oyunların grafiklerine aşık olacaksınız!

Oyun sektöründe çoğu kişi için iyi grafikler muhteşem bilgisayarları zorlayacak kadar gerçekçi oyunlar olsa da, kimileri için olay bambaşka. Çünkü kimi insanlar grafiklerin gerçekçi olup olmadığına değil, güzel görünüp görünmediğine bakıyor. Bu tarz kişiler için basit çizimli veya piksel grafiklere sahip oyunlar resmen sanat eseri gibiyken, gerçekçi grafiklere sahip oyunlar onlar için 2. planda kalıyor.

Eğer siz de gerçekçi grafik takıntısı olmayan ve daha çok grafiklerin güzel görünüp görünmediğine bakan biriyseniz, bu 3 oyuna aşık olacaksınız. Hazırsanız listemize geçelim!

3. Gris

Umutlu bir genç kızın kendi yaşamında kayboluşunu, yaşadığı acı tecrübeleri anlatan Gris, bu işi hem biraz farklı bir şekilde hem de harika bir şekilde yapıyor. Ayrıca oyun, sanat eseri gibi grafikleriyle oyunun en basit karesini bile sersemletici bir manzaraya dönüştürüyor. 13 Aralık 2018’de piyasaya sürülen oyun, ayrıca birçok siteden de harika puanlar alarak kalitesini kanıtlıyor.

2. Celeste

Madeline’in Celeste dağına olan yolcuğunda ona eşlik ediyoruz. Şeytanlarla olan savaşlarında onla birlikte amansız mücadelelere dalıyoruz. Sırlar, zorluklar ve sonsuz bir gizem. Celeste, kesinlikle gerek piksel grafikleriyle gerekse kendisinden beklenen kalitenin çok çok üstüne çıkmasıyla denenmesi gereken bir oyun. 25 Ocak 2018’de piyasaya sürülen oyun, yine Gris gibi birçok ödül aldı.

1. Hyper Light Drifter

Karanlık ve şiddetli bir geçmişin yankılarıyla hazine ve kanla dolu vahşi bir dünya. Hikayesi belirsiz ve genellikle kişinin kendi çıkarımlarıyla şekillenen Hyper Light Drifter, gerek harika piksel grafikleriyle, gerek dövüş sistemiyle, gerekse diğer mekanikleriyle piksel oyunlar arasındaki en iyi aksiyon macera RPG’lerinden biri. 31 Mart 2016’da piyasaya sürülen oyun, bir Metroidvania olmasıyla oynayanlara ecel terleri döktürebiliyor.

:: Peki siz en çok hangisini beğendiniz?
Daha Fazla İçerik
Apex Legends
Apex Legends 8 saat içerisinde 1 milyon oyuncuya ulaştı!