Sekiro Shadows Die Twice’ı oynamak artık çok daha kolay!

From Software tarafından geliştirilen Sekiro Shadows Die Twice, tüm oyuncuları zorlayan bir yapım olarak karşımıza çıktı. Öyle, normal bir zorlama değildi bu. Ünlü Twitch yayıncılarından tutun tüm oyuncuları çılgına çeviren bu oyunun en tartışıldığı noktası ise, oyunun zorluk derecesinin ayarlanamıyor olmasıydı. Yani oyunu hangi zorlukta oynayacağınızı seçemiyorsunuz.

Oyunu şimdiye kadar oynayanları çılgına çeviren bu zorluk derecesine çözüm, mod yapımcılarından geldi. Oyunun piyasaya sürülmesinden bu yana, oyunun kolay bir moda sahip olmamasına ilişkin tartışmalar çok fazlaydı. From Software’in bu duruma el atmamasının en temel sebebi için, firmanın diğer oyunlarına göz atabilirsiniz. Neyse ki, oyunu kolay modda oynayabilmek için başka bir yol mevcut. Nexus mods üzerinden modderler Sekiro Shadows Die Twice oyunun bu zorluk derecesine bir çözüm buldular.

Sekiro Shadows Die Twice’a çare mod yapımcılarından geldi!

Yeni Sekiro modu, şu anda oyunda bulunmayan çeşitli seçenekler sunuyor. Mod aynı zamanda Sekiro’daki kare hızlarını açma yeteneği, görüş alanı (FOV) seçenekleri ve oyunculara ölüm / öldürme sayılarını göstermek için stat ekranı gibi farklı grafik seçeneklerini de içeriyor.

Modun en büyük özelliği, karakterlerin orijinal hızını ve hareketlerini korurken oyuncuların bossları yavaşlatmasına izin veren kolay moddur. Bu, bossların orijinal hızlarının yarısında hareket etmesine neden olur, böylece oyunculara büyük bir kolaylık sağlar. FromSoftware için önerilen kolay modun aslında gerçek bir temsilidir.

Sadece PC oyuncuları bu modu deneyebilirken, konsol oyuncuları daha yüksek bir zorlukta yenmek neredeyse imkansız olan Genichiro Ashina gibi zor bir boss ile uğraşmak zorunda kalacaklar.

Konsol oyuncularının tek umudu oyunun geliştiricilerindendir ve gerçekleşmezse oyuncular kesinlikle bossları alt etmek için başka yollar bulacaktır.

Bu kolay modun kurulumu nispeten kolaydır. Oyunda sorun yaşayanlar, zorluk ayarlarını değiştirebilir, geniş ekran desteği ve kilidi açılmış kare hızları isteyenler, oyunun orijinal ayarlarından veya özelliklerinden hiçbirini kaybetmeden moddan yararlanabilirler.

Kolay mod oyuncular için en iyi çözümdür ve muhtemelen gelecekteki güncellemelerin yanı sıra oyunun tüm PC sürümleriyle de çalışacaktır.

Activision tarafından yayınlanan Sekiro Shadows Die Twice, PlayStation 4, Xbox One ve PC platformları için piyasaya sürüldü.

:: Peki siz Sekiro’nun bu zorluk derecesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Daha Fazla İçerik
Assassin's Creed Chronicles: China ücretsiz!
Assassin’s Creed Chronicles: China sınırlı bir süre için ücretsiz!