Uzun zamandır bekleniyordu, işte geldi.

Yıllarımızın video oyunu olan Sonic, yakın zamanda duyurduğu yeni oyunu Sonic Mania ile gündeme tekrar geliyor. Yapımcı firma Sega oyuna dair bir adet animasyon ve açılış tarihi belirtti. E3 2017’de ilk kez duyurulan bu oyunu bekleyen oyuncu kitlesi tahmin ettiğimizden dahada fazla. 1991 yılından beri oyun dünyasında oldukça ün’e sahip olan Sonic bu yeni oyununda bize ne gibi yenilikler sunacak?

Oyuncular tarafından yeni oyunun daha geliştirilmiş ve güçlü bir mekaniğe sahip olması bekleniyor. Yeni oyunun piyasaya 2 boyutlu olarak sürülmesi hem oyunun eski takipçilerini hemde yeni oyunu bekleyen takipçiler için bir fırsat. Aşağıda belirttiğim animasyon videosunda göreceğiniz gibi Sonic farklı bölümler ve dünyalar arasında farklı düşmanlar ile mücadelede bulunacak.

Oyun PC, PS4, Xbox One ve Nintendo Switch için 15 Ağustos 2017 tarihinde sevenlerine kavuşacak. Oyunun umduğumuz gibi çıkacağına güvenimiz sonsuz. Tabii ki bunu 15 Ağustos tarihinde oyun piyasaya sürüldüğünde hep birlikte göreceğiz. Şimdi sizleri animasyon videosu ile baş başa bırakayım.

İşte o video;

 

 

Sizin Sonic Mania hakkındaki düşünceniz nedir?