169750-oyunpat

PS5 İçin Resmi Başvuru Yapıldı

Hasret sona erdi, gönüllerin efendisi geliyor5

Son güncelleme:

Uzun zamandır konsol oyuncularının heyecanla beklediği PlayStation 5 için ilk adımlar atılmaya başlandı. Hatta PlayStation CEO’su Jim Ryan, geçtiğimiz CES 2020’de PS5‘in logosunu açıklamıştı. Bu açıklama, PS5 hakkında konuşulan asılsız iddiaları bir kenara atıp, artık oyuncuların beklediği PS5’in geleceğini tüm oyunseverlere duyurmuş oldu. Tabii ki PS5’in ne zaman çıkacağı ise oldukça merak ediliyor.

PS5

LetsGoDigital tarafından sızdırılan belgeye göre; Sony,  PS5 için İsviçre Federal Fikri Mülkiyet Enstitüsü’ne marka başvurusunda bulundu. Sızdırılan belgeye göre Sony, bu başvuruyu 3 farklı bölüm altında yaptı. Bunlar;  etkileşimli bilgisayar yazılımı, bilgisayar ve video oynatıcı, interaktif eğlence olarak adlandırılabilir.

 

Çok yakın bir zamanda PS5’in etkinlik aracılığıyla duyurulacağına dair iddialar bulunuyor. Ancak Sony, bu iddiaları ne kabul ediyor, ne de reddediyor. Daha önce PS5’in logosunun açıklanması ve yapılan bu başvuru ile birlikte artık gönüllerin efendisi yakın bir zamanda geliyor diyebilirim. Gün geçtikçe bu konu hakkında elbette daha fazla detay öğreneceğiz ve bu detayları siz okuyurlarımıza bildireceğiz.

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
imgpsh fullsize anim 3-oyunpat
Black Desert Türkiye & MENA’da kış şenlikleri devam ediyor