PlayStation Store

Sony, 2018 yılında Microsoft ve Nintendo’dan daha fazla gelir elde etti

Sony firmasının dijital satışları gün geçtikçe ikiye katlanıyor.

Geçtiğimiz yılda üç büyük donanım şirketinin yıl sonu verileri açıklanmıştı.

Şirketler kendilerine göre iyi bir sene geçirmiş olsalar da Sony, geçtiğimiz yıldan bugüne kadar piyasaya da yakaladığı başarıyı her geçen gün ikiye katlamaya devam ediyor.

Geçtiğimiz saatlerde Daniel AhmadTwitter‘da dijital satış grafiğini yayımlamıştı.

Attığı Tweet‘te Sony, 2018‘de PSN‘den yaklaşık 12.5 milyar dolar kazanmıştı. Bu, dijital satışlar, ek içerik satın alımları ve PS Plus ile olduğu gibi diğer çeşitli abonelik ücretlerini de içeriyor.

Açıklanan grafiklerde Sony’nin, Microsoft ve Nintendo firmalarının 2018 yılında elde ettiği yıllık gelirinden daha yüksek bir gelir elde ettiği onaylandı.

Firmanın dijital satışları, birkaç gün önce bildirildiği üzere 11.5 milyar dolara ulaşırken Microsoft’un 2018’de ki oyun bölümündeki tüm kazançlarını da geçti.

Dijital satışların artması, PS Plus gibi yıllık aboneliklerin geri kazanılmasının karlılığı ve dünyadaki evlerde bulunan 91 milyondan fazla PS4‘le, Sony‘nin yalnızca dijital alımlardan elde ettiği paranın yarısını oluşturuyor.

Ayrıca firma 2018‘de fiziksel satışlarından yaklaşık 20,7 milyar elde etti.

Bize kalırsa firma, geçtiğimiz senelerden bu yana çok güzel başarılar yakalamış oldu.

Gerek PlayStation Now teknolojisini yeniden yapılandıracağını açıklamaları, gerekse de PS Plus ile ilgili yapmış olduğu güncellemeler biz oyuncuların gönlünü fethetmişti.

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed
Daha Fazla İçerik
Slime Rancher
Slime Rancher yakında Epic Games mağazasında ücretsiz olacak