Sony, PlayStation tarihinin en büyük Black Friday satışlarını yaptı

Son 4 gündür herkes için, özellikle Sony veya Microsoft gibi şirketler için oldukça bereketli geçti diyebiliriz. Çünkü son 4 gündür yapılan Black Friday indirimlerinin ardı kesilmedi. Steam Sonbahar İndirimleri olsun, Amazon Black Friday İndirimleri olsun, 4 günde cüzdanımızdaki bütün parayı harcadık neredeyse.

Konsollarla ilgili büyük fırsatlarıyla Sony‘nin PlayStation 4 üzerindeki satışlarında önemli bir artış olduğu açık ve net. Sony Interactive Entertainment Kıdemli Başkan Yardımcısı ve PlayStation Ağı Başkanı Eric Lempel, Black Friday 2017’in PlayStation VR ve PlayStation tarihinde geçirilen en başarılı Black Friday etkinliği olduğunu resmi olarak açıkladı.

Sony, en iyi Black Friday etkinliğini yaşadı!

Lempel, CNBC ile Black Friday’daki satışları üzerine yapılan bir görüşmede, PlayStation 4‘ün bu yılki 22 yıllık geçmişinde, Sony‘nin eski konsollarının popülerliğini de göz önüne alarak ortaya çıkan daha fazla konsol sattığını itiraf etti. Birçoğunun yeni konsolların bu kadar yüksek bir hit yapacağına inanmadığı halde konsol piyasası gün geçtikçe gelişiyor ve şirketin %346‘lük bir kar artışı görmesi de bunun en büyük belirtilerinden bir tanesi.

Google Play Store Black Friday indirimleri

CNBC ile  yapılan bu görüşmede Sony yetkilileri, PlayStation Plus satışlarının Black Friday’de önemli bir artış gördüğünü de belirtti.

Bu tartışmanın ikinci kısmı, sanal gerçeklik ve Sony’nin bu yıl yaptığı satışlar üzerindeki etkisi üzerine yoğunlaştı. Lempel, PlayStation VR‘yi aksesuar olarak görmediklerini ve PlayStation VR‘ın diğer VR kulaklıklarından tamamen farklı bir tecrübe olduğuna göre, daha fazla insan bunu denemek için bu yeni teknolojiye yatırım yapmaya devam edeceğini itiraf etti.

PlayStation VR, 2017 yılının 3. çeyreğinde 1 milyonun üzerinde sattı ve tüm VR piyasasında %49‘luk paya sahip. PlayStation VR‘ın ardından% 21 ile Oculus, ardından% 16 ile HTC VR ve %14 ile diğer tüm cihazlar geliyor.

Genel olarak, Black Friday 2017, şimdi kış tatilleri yaklaşırken kârlarını daha da yükseltmeyi planlayan Sony için başarılı olmaktan çok daha fazlası oldu.

Peki siz Black Friday ve Steam Sonbahar İndirimleri’nden neler satın aldınız?

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed
Daha Fazla İçerik
Beat Saber
Beat Saber için ilk Eklenti Müzik Paketi 14 Mart’ta yayımlanacak