Ubisoft CEO’su Splinter Cell’in dönüşü için çalıştıklarını açıkladı

Splinter Cell hayranları, son birkaç yılda zorlanmıştı. Ubisoft’un amiral gemisi oyun serilerinden biri olmasına rağmen uzun süredir, (20 Ağustos 2013’ten beri) Blacklist oyunundan bu yana yeni bir Splinter Cell oyunu piyasaya sürülmedi. Ayrıca yeni bir oyun haberi de hiçbir şekilde paylaşılmadı.

E3 2019 bile, kahramanı Sam Fisher‘ın suitini giymeyi çok isteyenlere iyi bir haber getirmedi. Kuşkusuz, Ubisoft CEO’su Yves Guillemot, E3’ten iki ay önce IGN’yi takip ettiğini söyledikten sonra Splinter Cell’i orada görme umudumuz yoktu. Guillemot, şu açıklamalarda bulunmuştu:

[Seriye yeni giriş] oluşturduğunuzda, daha önce yaptığınızdan yeterince farklı bir şeyle geleceğinizden emin olmalısınız. Splinter Cell’i son yaptığımızda, tüm hayranlardan ‘Değiştirme, bunu yapma, onu yapma’ tarzında çok fazla baskıya maruz kaldık. Bu yüzden, bazı takımlar marka üzerinde çalışmak için daha endişeliydi.

Şimdi Splinter Cell’e bakan bazı şeyler ve bazı insanlar var; markayla ilgilenen. Bu noktada ilerleyen süreçte bir şey göreceğinizi söyleyebilirim ama bundan daha fazlası hakkında konuşamam. Ayrıca, Assassin’s Creed ve diğer tüm markaların kalkışları nedeniyle insanlar bu markalar üzerinde daha fazla çalışmak istedi. Bu yüzden nelerle ilgilenildiğini sıkıca takip etmeliyiz.

Şimdi, Yves Guillemot, ChinaJoy 2019’da Çin yapımı GamerSky ile yapılan video röportajında konuyla ilgili bir kez daha konuştu ve Splinter Cell’in dönüşü için uğraş verdiklerini açıkladı.

Splinter Cell’de yeni türde deneyler olacak, fakat daha farklı cihazlarda olacak. Bugün bir noktada geri gelmek için marka üzerinde çok çalışıyoruz. Bununla ilgili gelişmeleri veya oyunla ilgili bilgileri ne zaman veririz, bilmiyoruz. Çünkü bildiğiniz gibi zaman alır, fakat hangi zamanın daha büyük etki yaratacağına karar vermeliyiz.

Guillemot’un ima ettiği deneylerden biri muhtemelen Oculus tarafından Rift ve Quest cihazları için özel olarak kabul edilen rivayet edilmiş VR Splinter Cell oyunu. Yine de, tam teşekküllü serinin yeni bir oyununu görmek için muhtemelen bu noktada yeni nesil donanımları beklememiz gerekecek.

:: Splinter Cell ile ilgili bu gelişme hakkında neler düşünüyorsunuz?
Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed
Daha Fazla İçerik
GTA V
GTA V şu anda indirimde