Square Enix, 2018’de yeni Final Fantasy oyunlarını doğruladı

Final Fantasy, Square Enix‘in en büyük serilerinden birisi olmakla beraber gerçekten oldukça uzun bir seri. Final Fantasy XV devamı için hiçbir planı olmayan birçok kişi, Final Fantasy serisinde bir sonraki sırada ne olacağını merak ediyor. Derken, Square Enix bizleri çok bekletmiyor ve şirket 2018 için Final Fantasy oyunlarını resmi olarak doğruladı.

2018 yılında birden fazla Final Fantasy oyunu göreceğiz!

Onay, Final Fantasy marka müdürü Shinji Hashimoto‘dan geldi ve birden fazla Final Fantasy oyunu 2018’de piyasaya çıkacağı resmi olarak doğrulanmış oldu. Hashimoto, Edamame Arcade Channel’a “Gelecek yıl gerçekten büyük şeyler olacak ve dünyaya heyecan verici, yeni Final Fantasy oyunları getireceğiz” dedi. Tüm desteğiniz için teşekkürler” şeklinde de konuşmasını tamamlayan Hashimoto, Final Fantasy hayranlarını çok mutlu etti.

Bununla birlikte, nihai Final Fantasy oyunlarının 2018’de piyasaya sürüleceği konusundaki yorumlardan kaçındı ve şu andan itibaren, Final Fantasy XV‘in 2018’in başında bilgisayarda piyasaya sürülmesi ve Dissidia Final Fantasy NT’nin yayına verilmesi planlanıyor. Ayrıca, Final Fantasy VII Remake sürümü de piyasaya sürülüyor.

Square Enix’in Final Fantasy XV‘e doğrudan bir netice vermeyi planlamadığını ancak oyunun yönetmeni Hajime Tabata,  Final Fantasy XVI üzerinde çalışmak yerine yeni bir şeyler üzerinde çalışmak istediğini söyledi.

Ayrıca, Square Enix, oyunun önümüzdeki yıl daha fazla içerik kazanacağını açıkladı. Bu, stüdyoya doğrudan bir netice planlamadığından ancak oyunu yeni bir içerikle desteklemeyi amaçladığı için şaşırtıcı değil.

Final Fantasy XV, Square Enix tarafından Xbox One ve PlayStation 4 için geliştirilen açık aksiyon macera oyunudur ve 2018 başında PC için piyasaya sürülecektir.

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed
Daha Fazla İçerik
Windows Mixed Reality artık masaüstü uygulamalarını çalıştırabilecek
Masaüstü uygulamaları Windows Mixed Reality üstünde kullanılabilecek