İşte karşınızda Steam’in yeni dijital hediye kartları

Last updated:

Steam mağazasında yeni bir Dijital Hediye Kartı seçeneği sunulmasıyla birlikte arkadaşlarınıza verebileceğiniz hediyeler daha da güzelleşiyor!

Steam, 2003 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana her yerde PC oyunları satışına ağırlık verdi ve arkadaşlarınızla hediye olarak oyunları paylaşmaya gelince biraz daha esneklik arayanlar için Steam bu hediye arkadaşlarınıza hediye olarak yeni dijital kartlar sunuyor.

Valve vitrininde, kullanıcıların Steam Hediye Kartları satın almasını ve bunları 5-100 $ arasında değişen önceden belirlenmiş miktarlarda doğrudan arkadaşlarına gönderebilmesini sağlayan yeni bir Dijital Hediye Kartı seçeneği başlattı ve bu da daha sonra bu arkadaş veyaaile üyesine devredilecek. Böylece mağazayı kullanarak mağaza içinde oyun ve daha fazla oyun satın almak için krediyi kullanabilecekler.

Valve’ye göre, bir hediye kartı gönderirken birkaç kısıtlama belirtilmelidir. Birincisi, hediyeler yalnızca arkadaş listenizdeki birine gönderilebileceği ve en az 3 gün boyunca arkadaş listenizde olması gerektiği ve diğer nokta, hediye kartlarının diğer ülkelerdeki kullanıcılara gönderilebileceği, ancak miktar hediye alıcının yerini temel alarak, nereye gönderildiğinin işlem oranına dayalı olarak dönüştürülecektir.

Mağazadaki dijital oyunların ödüllendirilmesi oldukça zaman almış olsa da önceki sistem, mağazadaki oyunculara belirli dijital oyunlar veya öğeler göndermeyi içeriyor. Yeni Dijital Hediye Kartı seçeneğiyle kullanıcıların, istedikleri oyunları kendi arkadaşlarına hediye gönderebilmeleri, daha önce sahip oldukları veya istemeyebilecekleri birşey almaması konusunda daha fazla esnekliğe sahip olacaklar.

Dijital Hediye Kartı seçeneklerine daha yakından bakmak veya Steam’deki bir arkadaşınıza şimdi bir şeyler göndermek için buraya tıklayabilirsiniz.

Son olarak TwitterFacebook ve Instagram hesaplarımızı da takip ederek en güncel paylaşımlarımızdan haberdar olabilirsiniz.
Daha Fazla İçerik
Xbox One X’de 3 oyun ücretsiz mi olacak?