SteamVR

SteamVR, Beat Saber uzmanlarından dolayı güncellenmek zorunda kaldı

Last updated:

Valve, geliştiricisi Beat Games olan Beat Saber oyuncularının uzmanlarına ayak uydurmak için SteamVR beta’yı güncellemek zorunda kaldı. 1.3.2 Steam VR güncellemesi 8 Şubat Cuma günü yayınlandı.

Beat Saber uzmanlarından gelen verilerin dayanarak kumanda hareketi için sınırları arttırıldı.

Hareketin yanlış yapılmasını önlemek için VR programlaması içerisinde “akıl kontrolleri” olduğu anlaşılıyor. Bu kontrollerden biri, oyuncunun bileklerini hareket ettirmesinin fiziksel olarak mümkün olduğu maksimum hızına kadar algılayabiliyor, ancak Beat Saber oyuncuları yeterli olmadığını kanıtlamış ve güncellemelerini istemiştir.

SteamVR, Beat Saber uzmanlarından dolayı güncellenmek zorunda kaldı

Valve geliştiricisi Ben Jackson, durumu netleştirmek için “İzleme sistemi, işlerin ne zaman yanlış gittiğini belirlemek için dahili akıl kontrollerine sahip.” açıklamasında bulundu. Bilmeyenler için Beat Saber hakkında birkaç bilgi verelim. Beat Saber1 Mayıs 2018 tarihinde erken erişime girdi ve o zamandan beri hala oynanmaya devam ediyor. Steam üzerinde “Son Derece Olumlu” incelemeleri aldı.

Beat Saber‘ı PlayStation 4 ve PC platformları üzerinden oynayabilirsiniz. Daha fazla oyun haberleri için takipte kalın. Beat Saber‘ı Steam üzerinden satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha Fazla İçerik
Mini Mech Mayhem PlayStation VR için duyuruldu