Stone Story RPG tüm Tintaşları

Tintaşları'nı toplamak, oyundaki temel amaçlarımızdan biri.

Stone Story RPG oynarken temel amaçlarınızdan biri de, Tintaşlarını toplamaktır. Çünkü Tintaşları’nı topladıkça oyunun hikayesi devam eder ta ki tüm Tintaşlarını toplayana kadar. Tintaşları’nın hepsi farklı görünümlere ve farklı işlevlere sahiptir.

Bu rehberimizde tüm Tintaşlarından, nasıl göründüklerinden ve işlevlerinin ne olduklarından bahsedeceğiz. Karşınızda Stone Story RPG tüm Tintaşları!

1. Görüngü Taşı

Görüngü Taşı, oyunda bulduğumuz ilk taştır. Taşın üstüne bir göz şekli çürümüş bir şekilde kazınmıştır ve taşın işlevi, yaratıkların gerçek doğasını ortaya çıkarmaktır. Mesela, bu taşı kuşandığınızda ve bir yaratığın önüne geldiğinizde, bu taşla o yaratığın elementini, zayıflıklarını, istatistiklerini ve açıklamasını görebilirsiniz.

2. Yıldız Taşı

Yıldız Taşı, oyunda bulduğumuz ikinci taştır. Taşın üstüne bir yıldız şekli kazınmıştır ve bu şekil oyunda ilerledikçe bazen renk değiştirebiliyor ve taşın işlevi, yerleşimlerin zorluk seviyesini belirlemektir. Mesela, bir yerleşimi tamamladığınızda, o yerleşim bir yıldız kazanır. Ne kadar fazla yıldız, o kadar zor demektir.

3. Ki Taşı

Ki Taşı, oyunda bulduğumuz üçüncü taştır. Taşın üstüne bir @ şekli kazınmıştır ve taşın işlevi, yaratıklar öldürüldüğünde @ kazandırmasıdır. Bu @ birimi ise Mantar Dükkanı’nda ve oyundaki bazı yerlerde kullanılmaktadır. Ek olarak taş kuşanıldığında fazladan @ kazandırır ve yaratıklara da saldırır. İstatistikleri: hasar 3, sn/hasar 2, menzil 18.

4. Tecrübe Taşı

Tecrübe Taşı, oyunda bulduğumuz dördüncü taştır. Taşın üstüne seviyemizi gösteren sayılar kazınmıştır ve taşın işlevi, yaratıklar öldürüldüğünde TP kazandırması ve seviye atlamamızı sağlamasıdır. Seviye atlandıkça, karakterin canı 1 artar. Ek olarak taş kuşanıldığında fazladan TP kazandırır ve yaratıklara da saldırır. İstatistikleri: hasar 3, sn/hasar 2, menzil 18.

5. Ouroboros Taşı

Ouroboros Taşı, oyunda bulduğumuz beşinci taştır. Taşın üstünde sadece yuvarlak bir oyuk vardır ve taşın işlevi, oynanan yerleşimleri döngüye sokmasıdır. Mesela, 5. yıldızdaki Mantar Ormanı’nı tamamlarsanız ve envanterinizde Ouroboros Taşı varsa, başa döner ve savaşmaya devam edersiniz. Bu oyunu oynamadan kasılmak için harika bir yöntemdir. Ek olarak taş kuşanıldığında zamanla iyileştirir ve yaratıklara da saldırır. İstatistikleri: hasar 4, sn/hasar 2,67, menzil 17.

6. Macera Taşı

Macera Taşı, oyunda bulduğumuz altıncı taştır. Taşın üstüne bir ünlem işareti kazınmıştır ve bilinen bir işlevi yoktur. Ek olarak taş kuşanıldığında zırh sağlar. İstatistikleri: sn/zırh 0,5, zırh 2.

Not düşelim, gelecek güncellemelerde bu taş için tatmin edici bir işlev eklenmesini bekliyoruz. Bu taş bir işleve sahip olacak şekilde güncellendiğinde rehberimiz de güncellenecektir!

7. Çatlatma Taşı

Çatlatma Taşı, oyunda bulduğumuz yedinci taştır. Taş çatlamış tuhaf bir şekle sahiptir ve eşyaları parçalarına ayırır. Mesela büyük kılıcı parçalayarak kılıç ve sopaya çevirebilir. Ya da 3 kez yükseltilmiş bir kılıcı parçalayarak kılıçları geri alabilir. Ek olarak taş kuşanıldığında yaratıklara da saldırır. İstatistikleri: hasar canın yarısı kadar vurur, sn/hasar 0,87, menzil 18, 18 sn bekleme süresi.

8. Üçlü Sarmal Taş

Üçlü Sarmal Taş, oyunda bulduğumuz sekizinci taştır. Taş üçlü sarmal bir şekle sahiptir ve efsunları birleştirerek geliştirmeye yarar. Mesela 4 tane +1 efsunu birleştirerek 1 tane +2 efsuna çevirebilir. Ek olarak taş kuşanıldığında fazladan +1 hareket hızı kazandırır ve yaratıklara da saldırır. İstatistikleri: hasar 9, sn/hasar 6, menzil 10.

9. Zihin Taşı

Zihin Taşı, oyunda bulduğumuz dokuzuncu taştır. Taş elektronik alete benzer bir şekle sahiptir ve Stonescript kodlarını çalıştırmaya yarar. Mesela yağmalanacak öğeleri direkt kendisine çeken bir Stonescript kodu yazdığınızda bunu zihin taşı ile çalıştırabilirsiniz. Ek olarak taş kuşanıldığında geriye doğru kaçınır fakat 12 sn bekleme süresine sahiptir.

10. Ay Saati… Taşı

Ay Saati… Taşı, oyunda bulduğumuz onunucu ve sonuncu taştır. Taş bir taşın üzerinde hilal şeklinde bir ayın olduğu bir şekle sahiptir ve eşyaları Mutate’lememizi sağlarlar. Mesela, enerji rünlü bir kılıcı belli bir @ karşılığında rastgele bir rünlü kılıca çevirebilir. Ek olarak taş kuşanıldığında fazladan +5 saldırı hızı kazandırır ve karakterinizin kafasını koca kafa yapabilmenizi sağlar.

Not düşelim, Yıldırım iksiri içerseniz ve Ay Saati… Taşı kuşanılmış bir şekilde saldırırsanız oldukça fazla bir saldırı hızı kazanabilirsiniz. Özellikle çok fazla cana sahip bölüm sonu canavarlarında kullanmanızı öneririz.

Stone Story RPG tüm Tintaşları rehberimiz burada sonlanıyor. Oyuna gelen yeni güncellemeler ile taşların işlevleri değişebilir veya yenileri eklenebilir. Bu gibi durumlarda rehberimizi güncelleyecek ve rehberimizi her zaman kullanılabilecek bir durumda bırakacağız.

Keyifli oyunlar!

Oyunun resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Tüm Stone Story RPG haberlerine buradan erişebilirsiniz.

:: Peki sizce en iyi Tintaşı hangisi?
Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed
Daha Fazla İçerik
GTA Online
RDO ile zirveye oturan Rockstar, GTA Online oyuncularını unutmadı!