PS4 ve Xbox One’ın yıllardır efsane dövüş oyunu olan Tekken 7, Bandai Namco’nun satış beklentilerine çok yaklaştı diyebiliriz. Tekken 7, piyasada bulunduğu iki ay içerisinde 1.66 milyon kopya sattı.

Tekken 7 Bandai Namco Satış Hedefine Çok Yaklaştı!

Bugün, Bandai Namco ortaya nispeten yeni piyasaya sürdüğü mali 2017 senesinin ilk çeyreğinin sonuçlarından yola çıkarak, Tekken efsanesinin en yeni oyununun Bandai Namco’ya gerçekten çok fazla kazandırdı. Bandai Namco 1 yıl içinde 2.1 milyon kopya satmayı hedeflemişti. Çok kısa sürede 1.66 milyon satan oyunun hedefe kısa süre içerisinde ulaşacağına ve hatta hedefi katlayacağına inanıyoruz.

Bandai Namco, oyundaki müşterilerin öncelikli olarak Amerika Birleşik Devletleri’nden veya Avrupa’dan geldiğini belirtiyor.

PS4 ve Xbox One’da 2 Haziran 2017’de yayınlanan  Tekken 7, Bandai Namco tarafından Unreal Engine ile geliştirildi. Yılların efsanesi Tekken’in en güncel oyunu olan Tekken 7, serinin diğer oyunlarına nazaran gerçekten çok fazla ilgi gördü.

Tekken 7  adı , Mart 2015’te Japonya’da sınırlı bir arcade yayını ile ilk kez gösterildi. Daha sonra, Tekken 7: Fated Retribution olarak adlandırılan güncellenmiş bir çarşı versiyonu, Japonya’da yalnızca Temmuz 2016’da çarşıları vurdu. Bu sürüm yeni karakterler de dahil olmak üzere genişletilmiş içerikleri içeriyordu: Sahneler, kostümler ve eşyalar… Bu güncellenmiş arcade sürümünün aynı sürümü daha sonra PS4 ve Xbox One için çıktı ve bu geçtiğimiz Haziran ayında genel olarak piyasaya sürüldü.

Tekken 6 olaylarından kısa bir süre sonra   ve özellikle  Mishima klan destanının son bölümü olarak görev yapan  Tekken 7 , hem eleştirmenler, hem de savaşçı taraftarlar ve genel oyunseverler arasında büyük beğeniyle karşılandı.

Peki sizce Tekken 7, Bandai Namco’nun satış hedefine ne zaman ulaşır?