Terraria, tüm platformlarda 35 milyondan fazla sattı

Test

Son güncelleme:

Sandbox macera oyunu Terraria, on yıldan biraz daha kısa bir süre önce piyasaya sürüldüğünden bu yana 35 milyonun üzerinde kopya satarak yeni bir başarıya imza attı. Oyuncuları uçsuz bucaksız ve macera dolu dünyasıyla büyüleyen oyun hangi platformlarda ne kadar sattı? Hadi, hep birlikte bakalım.

Terraria nedir?

16 Mayıs 2011 tarihinde Re-Logic şirketi tarafından piyasaya sürülen oyuna, bir aksiyon-macera/rol yapma oyunu diyebiliriz. Playstation Network, Xbox Live veya Steam gibi platformlardan oynayabileceğiniz oyun, piyasaya çıktığı gün 50.000, çıktıktan sonraki bir hafta içerisinde 200.000, Ocak 2013’e kadar 2.000.000 satarak güzel bir başarıya imza atmıştır. Oyuncunun amacı ise size sunulan uçsuz bucaksız 2D dünyayı araştırmak ve gönlünüzce bir şeyler inşa etmektir.

Terraria Oyunpat min-oyunpat

Terraria hangi platformlarda ne kadar sattı?

Oyunun resmi web sitesinde yayımlanan bir bilgilendirme mesajında ekip, oyunun PC için 17,2 milyon kopya, konsollarda 8,5 milyon kopya ve mobil cihazlarda ise 9,3 milyon kopya sattığını duyurdu. Tüm bunları topladığımızda ise resmi olarak açıklanan 35 milyon satış sayısına ulaşabiliriz.

Şirket, oyunun resmi forumlarında: “2021 yılında emin adımlarla ilerlerken, oyuna getireceğimiz güncellemeler üzerinde çok çalışıyoruz.” diye yazdı ve açıklama şu şekilde devam ediyordu: “Planladığımız gibi, işler gerçekten de yoluna oturmaya başlıyor ve yılın geri kalanında bizleri nelerin bekleyeceği konusunda çok heyecanlıyız. İnanılmaz desteğiniz sayesinde, Terraria bambaşka bir dönüm noktasına ulaştı!”

Daha fazla oyun haberleri için bizi takipte kalın!

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
Hitman: Blood Money
Hitman: Blood Money yönetmeni, IO Interactive’e geri dönüyor