The Elder Scrolls 6

Pachter, The Elder Scrolls 6 oyunu hakkında tahminlerde bulundu

Last updated:

Oyun analisti Michael Pachter, video oyun endüstrisinin geleceği hakkında cesurca tahminlerde bulunulması ile biliniyor. Her yılın başında, özellikle önümüzdeki 12 ay hakkında bazı tahminler yapıyor ve son tahminlerine göre 2019 yılında, The Elder Scrolls 6 hakkında Bethesda‘nın duyuru yapacağını düşünüyor.

Pachter, Bethesda‘nın, Fallout 76‘da ki başarısızlıktan ötürü The Elder Scrolls 6‘nın gelişimini hızlandıracağına inanıyor. Fallout 76 satışlarda ve eleştirmelerde düştü ve çok çeşitli oyun böceklerinden koleksiyonerlerin baskı kulplarına kadar bir dizi PR utançlarının başlangıcı oldu. Pachter, Bethesda için bir hit oyunun kesinlikle şart olduğunu düşünüyor. Bu nedenle Patcher’a göre stüdyo, bu yıl Elder Scrolls 6‘yı piyasaya sürmek için çabalayacak.

Pachter’ın son tahminleri en olası ihtimallerden biri gibi görünüyor. Ayrıca Bethesda geçmişte bilim kurgu RPG Starfield‘ın bir sonraki Elder Scrolls oyunundan önce piyasda olacağını  belirtti.

Ayrıca, geçen yaz E3 2018’de Todd Howard, Elder Scrolls 6‘nın oynanabilir durumda olmadığını doğruladı.

Bununla birlikte, her şey mümkün ve Bethesda, Fallout 76‘nın bu kadar sert bir şekilde gelmesini beklememesi belki de bir şekilde The Elder Scrolls 6‘yı rekor sürede çıkmaya zorlayacaktır. Bethesda‘nın bir süredir The Elder Scrolls 6′nın Starfield üzerindeki gelişimine odaklanmış olması ve her zaman beklenenden daha erken bir zamanda piyasaya sürülmesinin planlanması da mümkün, ancak oyuncuların pek de umutlanmaması gerekiyor.

Bethesda henüz Fallout 76‘dan vazgeçmedi. Stüdyo, oyunu 2019 boyunca içerik güncellemeleriyle desteklemeyi planlıyor ve aynı zamanda hataları ve diğer kalıcı sorunları ele almaya da çalışacak. Bethesda‘nın çabalarının Fallout 76 için ne kadar yararlı olduğu halen tartışılıyor.

Elder Scrolls 6 halen geliştirilme aşamasında olduğundan hangi platformlarda çıkış yapacağı bilinmiyor.

E3’de yayınlanmış olan videoyu izlemek için;

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed