Twitch kendi yayın yazılımını piyasaya sürdü: Twitch Studio

Bu yayın yazılımı, OBS gibi diğer yayın yazılımlarını piyasadan silebilecek mi?

Last updated:

Twitch Studio piyasaya sürüldü. Peki neden? Bunun için önce biraz başa dönmeliyiz.

Twitch, binlerce oyuncunun evi hâline geldi. Her gün binlerce yayıncı Twitch üzerinde yayın açıyor ve bu yayınlar da yüz binlerce izleyiciyi kendine çekiyor. Bu yayın platformunun oyun sektöründe ne kadar devasa bir yer tuttuğunu kelimelerle anlatmak imkansız duruma geldi.

Evet, Twitch ‘e girmek ve bir yayın izlemek gayet kolay. Ancak yayını açan yayıncılar için işler o kadar kolay değil. Yayın için gerekli programlar ve ek ayarlamalar karışık ve zor. Ve bugün Twitch, kendi yayın yazılımını piyasaya sürdü. Artık yayıncıların işi kolaylaşacak gibi gözüküyor.

Şimdiye kadar insanlar, yayın açmak için OBS ve diğer ünlü yayın yazılımlarına güvendi, onları kullandı. Yeni yazılım olan Twitch Studio ise, OBS gibi programları piyasadan silmeyi ve işleri daha basit bir duruma getirmeyi planlıyor.

Twitch Studio ilk kez yüklenildiği zaman kullanıcıya mikrofon ve kamera ayarlamaları konusunda yardımcı olan bir kurulum rehberi sunuyor. Bu ayarlamalar yapıldıktan sonraysa kullanıcılara yayınlarının görünümünü özelleştirmek için bazı temel şablonlar, bir yayın beslemesi ve bildirimler gibi bazı topluluk oluşturma araçlarını veriyor.

Yazılım, şu anlık betada ve yalnızca Windows 7 veya daha üst sürümlerde destekleniyor. Twitch Blog üzerinde yazılım hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca buraya tıklayarak yazılımın kapalı betasına kaydolabilirsiniz.

:: Peki siz Twitch Studio hakkında neler düşünüyorsunuz?
Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed
Daha Fazla İçerik
Kingdom Come: Deliverance büyük bir yükselişe geçti