DrLupo

Twitch yayıncısı DrLupo, St.Jude hastahanesine 1 milyon $ bağış yaptı

Last updated:

Oyun dünyası üzerinde DrLupo kullanıcı adı ile bilinen, asıl adı Benjamin Lupo olan ünlü yayıncı DrLupo, St. Jude çocuk hastahanesi için 24 saatlik bir canlı yayını Twich platformu üzerinde Fortnite oynayarak geçirdiği zaman esnasında çocuk hastahanesi  için 611.000$’dan daha fazla para topladı, ve bu parayı St.Jude çocuk hastahanesine, üstüne kendi de ilave ederek fon sağladı.

1957 yılında Amerikan Lübnan Suriyeli Associated Charities’in başkanı ve CEO’su Richard Shadyac Jr;

“ 1957’de fon ve farkındalık yaratmak amacıyla kurulan St.Jude çocuk hastanesinin görevini DrLupo ve onun hayran kitlesi, büyük ölçüde üstlendi.” Diyerek sözlerini noktaladı.

Benjamin’in Jude hastahanesi çocuklarına 1 yıl içerisinde 1 milyon dolar gibi bir fiyattan daha yüksek bir fon sağlaması, onun meslektaşları arasında açık ara lider olduğunun da göstergesi oluyor, ancak hiçbir şey talep etmeden bu görevi üstlenmesi ise bu adamın alçak gönüllülüğünü ortaya koyuyor ki, umarız Benjamin’in bu faaliyetleri, diğer insanlara ilham kaynağı olur.

Ayrıca Benjamin bu konuda şöyle bir açıklamada bulundu;

bu sözlerin yanı sıra ayrıca Lupo; “Bir topluluğun öncüsü olmaktan gurur duyuyorum, insanlar üzerinde pozitif etkiler yaratmak benim için inanılmaz bir duygu, insanların yaşamında katkım olmasını ve insanları yardım etmeyi seviyorum.” Diyerek, iyi niyetinin bir defa daha bir talep karşılığında olmadığını ortaya koydu. Teşekkürler güzel insan, Twitch platformu senin arkanda!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla İçerik
apex-legends-oyunpat
Apex Legends’a yeni bir silah ekleniyor