Warframe

Warframe geliştiricileri, cross play’in riskli olduğunu düşünüyor

Warframe oyununun geliştiricileri, oyun içerisinde cross play yapmanın, oyun içerisinde yapabileceğimiz en riskli şey olduğunu söyledi.

Geçen yıllar boyunca cross play hızlı oyunlar için heyecan verici bir hareket haline geldi. Hangi platformda olursa olsun, cross play ile oynama yeteneği oyuncular için büyük bir avantaj oluyordu, Fortnite ve Rocket League gibi oyunlar şimdi çeşitli platformlarda sınırsız cross play sunarken, asıl soru başka hangi oyunlarda olacağıydı.

Twitch platformundaki bir Warframe geliştiricisi canlı yayını sırasında iken bir izleyici, son zamanlarda Nintendo Switch platformunda başlatılan ve tutarlı bir şekilde PC platformundaki en büyük oyunlardan biri olan Warframe‘in şimdiye kadar cross play‘e sahip olup olmayacağını sordu.

Warframe‘in MMO tarzı bir ilerleme ve topluluk tarzı göz önüne alındığında, hareket halindeyken veya diğer konsollardaki arkadaşlarla oynayabilmek PC oyuncuları için bariz bir fırsat. Ancak kurucu yönetmen Steve Sinclair’in anlattığı bilgiler çok karmaşık.

Sinclair; “Bir oyuncu olarak çok isterdim” dedi. “Bir geliştirici olarak, yapabileceğimiz en riskli şeylerden biri. dedi.

Peki ya Neden?

Bunun yanı sıra Snclair;”Çünkü bunu yapan oyunların çoğu platformlara geç geldi ve farklı pazarlıklarda bulundu. Sözleşmelerini oluşturmak için gerekli ortamlar yarattılar. Sürekli değişen bir oyunuz, oyun modlarını değiştiriyoruz, oyunu değiştiriyoruz, büyük salınımlar yapıyoruz, bu yüzden, hepimizin ilgilendiği bir şeyler oluyor ve toplantılar yapıyoruz. ”

Warframe oyununun gelişimi neredeyse sabittir. Yamalar ve düzeltmeler neredeyse haftalık olarak gerçekleştirilir; bu, PC ve konsolların farklı zaman çizelgelerinde çalışmasının nedenlerinden biridir. Örneğin, Warframe’in büyük yeni açık dünya güncellemesi Fortuna, PC platformlarında, konsollardan bir ay önce çıkış yaptı ve henüz Nintendo Switch platformuna çıkış yapmadı.

Ayrıca Sinclair, “Bunu yapmak istememize rağmen, şu anda Ocak ayında söz verebileceğimiz bir şey olduğunu sanmıyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

Warframe‘de cross play‘e katılmanın en büyük yararlarından biri, platformlar arasında ilerleme sağlama seçeneği olacaktır. Switch sürümü başlatıldığında, oyuncular geçici olarak hesaplarını PC‘den ve diğer konsollardan Switch sürümüne geçirmeyi seçebilirdi, ancak bu kalıcı bir hamle oldu. Hem PC‘de hem de Switch‘te oynamak istiyorsanız, iki ayrı hesaba ihtiyacınız olacak.

Sinclair, tam bir cross play mümkün olmamakla birlikte, ekibin platformlar arasında “ilerlemeyi paylaşma veya ögeleri paylaşma” yollarını bulmakla ilgilendiğini söylüyor. Yani PS4‘te arkadaşlarınızla oynayamayabilirsiniz, ancak platformlar arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapabilirsiniz. Ayrıca Sinclair; “Bu şeyler her şeyi senkronize etmekten ve tam bir cross play yapmaktan çok daha mümkün” diyor. “Belki de bizim için bir gecelik değişimden daha kademeli bir adımdır.”

Aynı canlı Digital Extremes sırasında Warframe‘in 2019 yol haritasının tamamı ortaya kondu ve güncellemelerle dolup taşıyor.

Daha Fazla İçerik
For Honor
Steam’de 55 TL olan For Honor kısa süreliğine ücretsiz