World War Z, Epic Games Store özel olacak

Steam yerine Epic Games Store özel oyun yapılması, tahmin edebileceğiniz üzere büyük alkışlarla karşılanmadı. Aksine oyuncular oldukça kızgın. Ancak bu gerginliğe rağmen CEO Matthew Karch, yaptığı açıklamada Epic Games Store özel bir oyun yapmanın oyuncular ve geliştiriciler için en iyisi olduğunu dile getirdi. Bakalım World War Z ‘nin kaderi ne olacak.

World War Z, Epic Games Store özel olacak

“Her şeyden önce, oyun geliştirmek pahalıya mal oluyor ve bu yüzden pay olarak %70 yerine %88 almak, World War Z yapımı için daha fazla yatırım yapabileceğimiz anlamına geliyor” dedi.

“İkincisi, oyuncu olarak birikimlerin çoğunu size geçiyoruz. Epic Games mağazasında World War Z’nin fiyatı şu andan itibaren $34.99’a düşüyor ve 16 Nisan lansmanımız boyunca devam ediyor. Normal fiyatı $39,99 kadar olan oyunu önceden satın alan $5 geri kazanacak. Ayrıca Epic Games mağazasının geliştirici dostu avantajlarını sizlerle paylaşabildiğimiz için çok mutluyuz ve oyunumuzu oynamanızı bekleyemiyoruz. ”

World War Z, Epic Games Store özel olacak
World War Z, Epic Games Store özel olacak

Valve şu anda Steam’de satılan oyunlardan elde edilen gelirlerin yüzde 30’unu alıyorken, Epic, mağazasında satılan oyunlardan yalnızca yüzde 12’lik bir kesim alıyor. Ayrıca Unreal Engine oyun motorunu kullanan geliştirici firmalardan daha da az komisyon alıyor. Bu elbette devrimsel bir etki oluşturmayacak ancak oyun yapımcılarının oyunları daha ucuza satmalarına sebebiyet verebilir. Epic Store’daki Metro Exodus, örneğin Steam’da düşünülen fiyattan daha ucuz.

World War Z, PlayStation 4, Xbox One ve Microsoft Windows platformları için oynanılabilecek olan kıyamet sonrası temalı bir oyundur. Oyun, 16 Nisan 2019 tarihinde çıkış yapacak ve ortalama – iyi arası bir sistem isteyecek.

Daha fazla oyun haberleri için takipte kalın. Oyunun resmi sitesine gitmek içinse buraya tıklayın.

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed
Daha Fazla İçerik
Payday 2 Nintendo Switch’de çok daha ucuz olacak