Xbox One X, PS4 Pro’nun satışlarını geride bıraktı

Sony’nin, PlayStation 4 konsolun başlangıcından bu yana 76.5 milyon adet satarak konsol pazarında liderliği ele aldı. Ancak Xbox One‘ın satış rakamlarına gelince Microsoft çok kaçamak yaptı ve Xbox One‘ın bir endüstri analistine göre Xbox One X‘in PlayStation 4 Pro‘yu satmasıyla 35 Milyon adete yakın sattı.

Daniel ‘ZhugeEx’ Ahmad’e göre, Xbox One bugüne kadar henüz kamuya açıklanmayan NPD verilerine dayanarak 35 milyona yakın birimi sattı. Dahası, Xbox One X‘in ABD’de PlayStation 4 Pro‘dan daha fazla sattığını açıkladı.

Microsoft, Kasım 2014’te 10 milyon adet olan Xbox Bir adet sattığını açıkladı ve şirket o zamandan beri konsolundaki herhangi bir satış numarasını açıklamadı. Bunun yanında canlı hizmet için Xbox Live ve aylık aktif kullanıcılara odaklandı.

Xbox One X

Xbox One X, PS4 Pro’nun satışlarını geride bıraktı

Bunlar resmi rakamlar değil. Ancak 76,5 milyon adedi satılan PlayStation 4’le karşılaştırıldığında Microsoft, satışlarda Sony’ye kıyasla yarı yarıya geride kalıyor.

Hilime Tabata, konsol konsolosluğundan bahseden final Fantasy 15 direktörü, bir sonraki Xbox ve PlayStation 5’in bulut tabanlı konsolları olacağını açıkladı.

Tabata’ya göre, oyun konsolları gelişecek ve akışlı hizmetleri kucaklayan film ve müzik endüstrisinin adımlarını izleyecek.

Bulut tabanlı konsolların etkileri büyüleyici olmakla beraber herkesin PlayStation 5 ve bir sonraki Xbox için gereken yüksek hızda internet bağlantısına erişimi olmadığı için İnternet bağlantısı başlıca bir engel olacaktır. Ayrıca gerçek karar konsol üreticilerinin elinde olduğu için bu sadece bir spekülasyon.

Sizce Microsoft bu nesil konsollarda PlayStation 4’ü yakalayabilecek mi?

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed
Daha Fazla İçerik
Hades
Hades oyunu bu ay içerisinde büyük bir güncelleme alacak
%d blogcu bunu beğendi: