Yenilenmiş Nintendo Switch modeli, daha mı performanslı?

Last updated:

Beklediğimiz şeye rağmen, yeni Nintendo Switch modeli, orijinal Nintendo Switch’e göre daha iyi bir performansa sahip olmayabilir. Youtube’da yayımlanan karşılaştırma videoları sayesinde pek çok şeyin performans açısından karşılaştırmasına tanıklık ediyoruz. Yine geçtiğimiz günlerde yayımlanan bir karşılaştırma videosu sayesinde yeni lansman edilen Nintendo Switch modeliyle orijinal Nintendo Switch arasında “önemsiz bir fark” var gibi görünmekte. Ancak, iki cihaz arasındaki indirme farkı yok değil.

YouTube kanalı GameXplain 2 gün önce yayımladığı videoda, Super Mario Odyssey 1.3 versiyonunu her iki cihazda da çalıştırdı. İki cihazda ne kadar sürede açıldığının hesaplamasını yapan videodan da görebileceğiniz gibi, iki cihaz arasındaki fark oldukça az.

Ardından, videoda Cascade Kingdom’dan New Donk City’e kadar geçen süre karşılaştırıldı. Her iki sistemde de bu işlem tam 12 saniye sürdü. Buna binaen videoda;

“Şimdiye kadar, herhangi bir cihazın “bariz bir şekilde” farkını ortaya koyamadığı görülüyor”

On Breath of the Wild 1.6 sürümünde,  Great Plateau’dan Kakariko Village’e geçiş, 18.5 saniye sürdü.

“Yaptığımız birkaç testten söyleyebildiğimiz kadarıyla, yükleme süreleri yeni ve orijinal Switch arasında bariz bir fark yok gibi görünüyor.”

GameXplain daha sonra indirme hızlarını karşılaştırdı. Super Mario Maker 2, iki Nintendo Switch’te üç kez indirildi. Ondan sonra, zamanların ortalaması alındı. Bu 3 kere indirme olayının yapılma sebebi, sizlerin de anlayabileceği gibi rastgele faktörleri azaltmak için yapıldı.

Yeni Nintendo Switch daha hızlı indirme süresine sahip

Bu bağlamda, yeni Nitendo Switch daha iyi performans gösterdi. Eski Switch üzerinde indirme işlemi ortalama 16 dakika 40 saniye sürdü (1.000 saniye). Buna karşılık yeni Nintendo Switch’te ise 15 dakika ve 16 saniye (916 saniye) sürdü – neredeyse %10 daha hızlı.

Video, Super Mario Maker 2’nin yaklaşık 3GB ağırlığında nispeten küçük bir indirme olduğuna işaret ediyor. Bu nedenle kullanıcılar, Breath of the Wild (14.4 GB) gibi büyük oyunları indirirken daha fazla zaman kazanabilirler, yani en azından ben böyle düşünüyorum.

Geliştirilmiş model, önemli ölçüde geliştirilmiş batarya ömrüne ve Nvidia’nın Tegra yongasının farklı bir sürümüne sahip.

Yeni Switch modeli, Kuzey Amerika ve Japonya’da Ağustos ortasında ve İngiltere’de Eylül ayı başında piyasaya sürülecek. Hali hazırda Hong Kong ve Avustralya mağazaları yeni Switch’in satışına başladı.

Nintendo’nun yeni Nintendo Switch’in pil ömrü hakkındaki resmi tahmini, orijinal modelin yaklaşmakta olan Switch Lite tarafından sunulan 2,5 ila 6,5 ​​saat ve 3 ila 7 saat ile karşılaştırıldığında 4,5 ila 9 saat arasında.

:: Sizler, yeni Nintendo Switch hakkında ne düşünüyorsunuz?

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed
Daha Fazla İçerik
Record Holding, Fortnite Battle Royale’de Sahneyi Öldürüyor