Caves and Cliffs Part 1 güncellemesi, gelecek hafta Minecraft’a geliyor

Merakla beklenen güncelleme, 8 Haziran'da oyuncularla buluşacak.

Son güncelleme:

Dağ keçileri, yeni bloklar ve çok daha fazlası, Minecraft‘ın Bedrock ve Java sürümlerinin merakla beklenen son güncellemesi Cliffs and Caves Part 1 ile birlikte geliyor. Yeni güncelleme, 8 Haziran’da oyuncularla buluşacak.

Caves and Cliffs Part 1 ile Minecraft’a eklenecekler

Bahsettiğimiz dağ keçileri de dahil olmak üzere, yeni güncelleme ile beraber oyuna 3 yeni mob eklenecek. Keçilerin, tahmin edebileceğiniz üzere kafa atma eğilimleri var ve çığlıkları da oyunun sesini kısmanıza yol açabilir.

Yeni mobların oyun içerisindeki rollerinin ne olacağı hakkında pek bir bilgi yok. Ancak dağ keçileri, kar tozu bloklarını algılayan bir yeteneğe sahipler. Bu nedenle keçilerin üzerine basmadıkları bloklardan kaçının.

Minecraft

Diğer iki mob ise Axolotl ve glow squid. Bu iki canlı, yeraltındaki suları keşfetmeyi çok daha ilginç bir hale getirecek. Adından da anlayabileceğiniz gibi, parlayan mürekkep balıkları karanlık mağarayı aydınlatır. Aksolotlar ise sadece yüzen ve bazen Drownedlar ile savaşa giren bir tür. Eğer savaşı kaybedelerse ölü taklidi yaparlar ve yenilenmeyi beklerler.

Yeni Caves and Cliffs Part 1 güncellemesi ayrıca Minecraft’a 91 yeni blok ekliyor. Mojang, yama notlarında bazılarının Minecraft dünyasında aniden ortaya çıkabileceğini, diğerlerinin ise keşfetmesi biraz daha zor bloklar olabileceğini söylüyor.

Bizi sosyal medyada Instagram ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Oyun haberleri ve çok daha fazlası için Oyunpat’ı takipte kalın!

Ayrıca, Caves and Cliffs Part 1 güncellemesi hakkındaki düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizle paylaşabilirsiniz.

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
Battlefield 4
Battlefield 4, Amazon Prime Gaming abonelerine ücretsiz