Need for Speed’in eski oyunları, tüm dijital vitrinlerden kaldırılıyor

Oyunların çok oyunculu desteği, 31 Ağustos'a kadar devam edecek.

Klasik Need for Speed oyunlarının tutkunları için dün üzücü bir gündü. Serinin eski oyunlarından olan Carbon, Undercover, Shift, Shift 2: Unsleashed ve The Run’ın; tüm dijital vitrinlerden kaldırılma kararı alındı.

Need for Speed

Haber ise Need for Speed topluluk yöneticisi Max Myrus‘tan geliyor:

“Oyunları iptal etme kararımız hiçbir zaman kolay bir şekilde verilmedi. Şimdi, Need for Speed’in geleceğine odaklanabilmek amacıyla vites değiştiriyoruz. Geliştirme ekibi ve diğer personeller; yıllar boyunca oyunların geliştirilmesi, yayımlanması ve sürdürülmesi için çok fazla zaman harcadılar ve oyuncuları da bunların tadını çıkarırken görmeyi seviyoruz. Ancak oyuncu tabanı belirli bir noktaya geldi. Ve bu sayı, oyunları açık halde tutmak için gerekenden çok uzak.”

Eski Need for Speed oyunlarının çevrimiçi desteği, 31 Ağustos’a kadar devam edecek

Bahsettiğimiz bu beş oyunu, zaten sahipseniz indirmeye devam edebileceksiniz. Ancak hiçbirini satın alamayacaksınız. Söz konusu oyunların çevrimiçi desteği 31 Ağustos tarihine kadar devam edecek, ancak bu tarihten sonra beş oyunun tümü yalnızca tek oyunculu olarak oynanabilecek.

Bizi sosyal medyada Instagram ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Oyun haberleri ve çok daha fazlası için Oyunpat’ı takipte kalın!

Ayrıca, nostaljik oyunların tüm dijital vitrinlerden kaldırılması hakkındaki düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizle paylaşabilirsiniz.

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
Call of Duty Warzone
Call of Duty Warzone mobil sürümü gelebilir