Sons of the Forest molotof nasıl yapılır?

Son güncelleme:

Sons of the Forest molotof kullanarak, oyunda karşılaşacağınız tehlikeli düşmanları kolayca savuşturabilirsiniz! Tabii yine de her ihtimale karşı yay veya mızrak kullanmak da çözüm olabilir. Ama biz, bu rehberimizde işleri biraz daha ateşli yollara götürmek isteyenler için Sons of the Forest molotof nasıl yapılır konusunu ele alacağız.

sons of the forest mesale molotof yapilir rehberi oyunpat 5-oyunpat

Sons of the Forest molotof yapımı için gerekenler

Oyunda molotof yapabilmek için birkaç ana malzemeye ihtiyacınız olacak. Bu malzemelerde yine meşale yapımındaki gibi açık dünyadan kolay bir şekilde toplayabileceğiniz malzemeler. Daha fazla uzatmadan gelin, molotof yapmak için hangi ana malzemelere ihtiyacımız var hep birlikte göz atalım:

  • 1 Adet Kumaş
  • 1 Adet İçki Şişesi

1 Adet İçki Şişesi

sons of the forest mesale molotof yapilir rehberi oyunpat 1-oyunpat

İçki şişesi, oyunda başladığınız kaza mahalinin yakınlarında mutlaka en az 1 tane var. Bunun yanı sıra molotof yapmak için gerekli olan içki şişesini kamplarda ve mağaraların çevrelerinde de kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

1 Adet Kumaş

sons of the forest mesale molotof yapilir rehberi oyunpat-oyunpat

Tıpkı meşale yapımında olduğu gibi molotof yapımında da kumaş olmazsa olmaz malzeme. Kumaşı nasıl bulabileceğinizi daha önce sizler için hazırlamış olduğumuz “Sons of the Forest meşale nasıl yapılır?” rehberimizde detaylıca bahsetmiştik. Yine kısaca bahsedecek olursak, oyunda kumaşı yine kaza mahalinden veya nehrin etrafındaki kamplarda kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

Malzemeler tamam, şimdi ne yapmalıyım?

Her iki malzemenin de sizde olduğuna eminseniz, şimdi yapmanız tek gereken klavyenizdeki “I” tuşuna basarak envanterinizi açın. Ardından farenizi sola doğru kaydırarak içki şişesini bulun. İçki şişesini bulduğunuzda, ona sağ tıklayın. Bu işlem, içki şişenizi ortaya yerleştirecektir.

sons of the forest mesale molotof yapilir rehberi oyunpat 2-oyunpat

İçki şişenizi koyduktan sonra da kumaşlarınıza da yine aynı işlemi uygulayarak sağ tıklayın. Artık geriye yapmanız gereken tek şey sağ üstteki çark simgesine tıklamak.

Molotof nasıl yakılır?

sons of the forest mesale molotof yapilir rehberi oyunpat 4-oyunpat

Molotofu yaptıktan sonra, yakmadan atmayacaksınız değil mi? Eğer rakiplerinize gerçekten hasar vermek istiyorsanız molotofu yaktıktan sonra atmanız gerekiyor. Bunun için de elinize çakmağınızı ve molotofu aldıktan sonra “L” tuşuna basılı tutmanız gerekiyor, tıpkı meşalede olduğu gibi.

Ardından molotofunuzu fırlatmak için hazırsınız! Bundan sonra biz değil düşmanlarınız yanmaktan korksun!

Sitemizde çeşitli oyun haberleri paylaşıyoruz. Bu oyun haberlerinin yanı tıpkı bu içerikte olduğu gibi sıra çeşitli oyun rehberleri de paylaşıyoruz. Daha fazla Sons of the Forest rehberleri için sitemizi takip edebilirsiniz!

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
Watch Dogs Legion
Watch Dogs Legion 1 haftalığına ücretsiz