Sons of the Forest meşale nasıl yapılır?

Sons of the Forest oyununda keşifleri gündüz yapmanın zevkini hepimiz biliyoruz. Çoğumuz gecenin o korkutucu havasında gezmekten çekiniyor ve keşiflerimiz için direkt sabah olmasını bekliyoruz. Fakat geceleri de çevreyi keşfetmek durumunda kaldığımız anlar oluyor. İşte bu anlarda gecenin karanlığında meşale sizin ışık kaynağınız olarak görev yapar.

sons of the forest mesale nasil yapilir rehberi oyunpat-oyunpat

Peki geceleri size ışık kaynağı olacak bu meşale nasıl yapılır? “Sons of the Forest meşale nasıl yapılır?” rehberinde sizlere detaylıca meşalenin yapımını anlatıyor olacağız.

Sons of the Forest meşale yapımı için gerekenler

Oyunda meşale yapabilmek için birkaç ana malzemeye ihtiyacınız olacak. Bu malzemeleri açık dünyadan kolay bir şekilde toplayabilirsiniz. Daha fazla uzatmadan gelin, meşale yapmak için hangi ana malzemelere ihtiyacımız var hep birlikte göz atalım:

  • 1 Adet Çubuk
  • 1 Adet Kumaş

1 Adet Çubuk

sons of the forest mesale nasil yapilir rehberi oyunpat-oyunpat
Sons of the Forest oyunundan çubuk görseli

Meşale yapabilmek için iki şeye ihtiyacımız var. Bunlardan ilki çubuk. Oyunda çubuk bulabilmek oldukça kolay. Yerlerde, ağaçların ve nehirlerin kenarlarında… Rastgele doğada gezinirken bile çubuk bulabilirsiniz! Tabii yine de illa ben bir şeyleri keseyim de öyle çubuk toplayayım derseniz de etraftaki küçük ağaç ve çalılıklara dalmanız sizin için yeterli olacaktır. Böylelikle fazlaca çubuk toplayabilirsiniz.

1 Adet Kumaş

sons of the forest mesale nasil yapilir rehberi oyunpat 3-oyunpat
Sons of the Forest oyunundan kumaş görseli

Oyunda meşale yapabilmek için bir diğer ihtiyacımız olan malzeme ise kumaş. Kumaşı bulmak yine kolay ama bi’ çubuk kadar değil. Kaza alanındaki valizlerden kumaş bulma ihtimaliniz oldukça yüksek. Fakat siz de benim gibi şanssızsanız, nehrin sonuna yakın bir kampta da birkaç kumaş bulabilirsiniz. Tabii oraya giderken temkinli olmanın da size yararı olacaktır.

Malzemeler tamam, şimdi ne yapmalıyım?

Her iki malzemenin de sizde olduğuna eminseniz, şimdi yapmanız tek gereken klavyenizdeki “I” tuşuna basarak envanterinizi açın. Ardından farenizi sağa doğru kaydırarak çubukları görüntüleyin. Çubuklara sağ tıklayın. Bu işlem, çubuklarınızı ortaya yerleştirecektir.

Çubuklarınızı koyduktan sonra da kumaşlarınıza da yine aynı işlemi uygulayarak sağ tıklayın. Artık geriye yapmanız gereken tek şey sağ üstteki çark simgesine tıklamak.

sons of the forest mesale nasil yapilir rehberi oyunpat 1-oyunpat
  • Klavyenizdeki (I) tuşu ile envanterinizi açın
  • Farenizi sağa kaydırın ve çubukların olduğu bölüme gelin
  • Çubuğa sağ tıklayarak onu ortaya yerleştirin
  • Ardından hemen sol altta bulunan kumaşa da sağ tıklayın
  • İkisi de hazır olduğunda sağ üstten çark simgesine tıklayın

Bu işlemleri yaptıktan sonra hazırsınız, artık yolunuzu aydınlatacak bir meşaleye sahipsiniz!

Meşale nasıl yakılır?

sons of the forest mesale nasil yapilir rehberi oyunpat 4-oyunpat

Malzemeler ve meşale yapımı tamam. Peki meşaleyi nasıl yakacağız? Bu da oldukça kolay. Eğer meşalenizi yeni yaptıysanız sol tık ile önce meşalenizi sonra da envanterinizden çakmağı kuşanmanız gerek. Daha sonrasında ise “L” tuşuna basılı tutarak meşalenizi yakabilirsiniz.

Artık geceleri karanlıktan korkmanıza ve üşümeniz gerek yok! Çünkü Oyunpat Sons of the Forest meşale nasıl yapılır rehberi ile bir meşaleniz var! Meşalenizin geceleri yolu aydınlatması ve sizi tehlikelerden uzak tutması dileği ile…

Sitemizde çeşitli oyun haberleri paylaşıyoruz. Bu oyun haberlerinin yanı tıpkı bu içerikte olduğu gibi sıra çeşitli oyun rehberleri de paylaşıyoruz. Daha fazla Sons of the Forest rehberleri için sitemizi takip edebilirsiniz!

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
Farming Simulator 19 1-oyunpat
Farming Simulator 2019 30 Ocak – 06 Şubat Arası Epic Games’te Ücretsiz!