Ubisoft, Snowdrop motoruna VR desteği ekliyor

Son güncelleme:

Ubisoft, 2013 yılında The Division ile beraber çıkardığı Snowdrop motoruna VR desteği ekleyeceğini açıkladı.

Ubisoft

Prince of Persia: The Dagger of Time ve Escape the Lost Pyramid gibi sanal gerçeklik oyunları, aslında oldukça verimsiz sayılabilecek bir harici oyun motorunda yapıldı. Sabah erken saatlerde yapılan açıklamalara göre, şirketin Almanya stüdyosu olan Ubisoft Blue Byte, Snowdrop’u yerel sanal gerçeklik desteğine sahip olacak şekilde değiştirmeye karar verdi.

Blue Byte Düsseldorf’un baş programcısı Alexander Frey: “Snowdrop gerçekten hızlı bir motor ve tüm kaynak kodlarına sahip, onu ihtiyaçlarımıza göre geliştirebiliriz.” dedi.

Ubisoft, Snowdrop VR ile neden yakından ilgileniyor?

ubisoft new logo 2017 hg 1920x1080 1-oyunpat

 

Şirketin, sanal gerçeklik desteğiyle bu kadar yakından ilgilenmesi aslında uzun vadeli bir stratejinin parçası sayılabilir. Frey, son olarak: “Bileşenlerimizle daha küçük projeler ve yüksek lisans tezleri yapıldı, ancak onu birçok yerde kullanabiliyoruz.” diye eklerken sözlerini: “Bu yüzden onu daha yeni yerlerde görmeyi dört gözle bekliyoruz.” diyerek sonlandırdı.

Yeni geliştirilen Snowdrop VR artık kullanılmaya hazır ve bu teknolojiyi daha büyük projelere dahil etmek için potansiyel ortaklara ulaşmak istiyorlar.

Sosyal medyada bizi Instagram ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Daha fazla oyun haberleri için Oyunpat ile kalın!

Ubisoft’un bu yeni hamlesi hakkında düşüncelerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
169750-oyunpat
PS5 İçin Resmi Başvuru Yapıldı