Ubisoft, Trackmania oyununun abonelik tabanlı olmadığını savunuyor

Son güncelleme:

Ubisoft Nadeo geçtiğimiz haftalarda Trackmania Nations’ı oynayabilmek için oyuncuların biraz daha beklemesi gerektiğini duyurmuştu. Son zamanlarda bolca konuşulan Trackmania Nations, en çok fiyat konusu ile gündemde. Oyuncular, oyunun abonelik tabanlı bir modelle satışa sürüleceğinden ötürü oyunu bolca eleştiriyor. Bu eleştirilere yanıt olarak Ubisoft, oyunun aslında abonelik tabanlı olmadığını söyleyerek yanıt verdi. Ubisoft’a göre, Trackmania Nations “belirli bir süre için” ödeme yaptığınız bir oyun. Ödeme yaptığınız bu “belirli bir süre” dolduğunda ise oyunu tekrardan satın almanız gerekiyor.

Ubisoft’a göre, Trackmania Nations abonelik tabanlı değil, tekrar satın almanız gereken bir oyun

Şu anda, Trackmania Nations, oynaması ücretsiz bir oyun olarak sınıflandırılıyor. Epic Games’de oyunu ücretsiz olarak ön sipariş verebiliyorsunuz ancak oyunda oyuncuların serinin normal içeriğine erişmesine izin veren iki abonelik katmanı bulunuyor.

Trackmania serisinin bir hayranı tarafından, maniaplanet forumu üzerinden sorulan bir soruda, kullanıcı “ömür boyu” satın alma seçeneğini oyuna ekleyip eklemediğini sorması üzerine Ubisoft kullanıcıya şu yanıtı verdi:

“Aslında şu an bir abonelik modeli söz konusu değil, sınırlı bir süre için oyuna erişim söz konusu. Oyuna bir süre erişebilmek için ödeme yaparsınız ve hepsi bu kadar. Süre dolduğunda, oyuna tekrar erişmek istediğiniz süre için tekrar satın almanız gerekir. ”

Doğal olarak, oyun severler oyunu oynamak için ayda bir değil de tek seferlik bir ödeme yapma taraftarı. Ancak Ubisoft, oyunun abonelik tabanlı olmadığını savunuyor. Şirketin açıklaması Trackmania Nations’ı bir oyun olarak birden fazla satın almak zorundasınız, ilginç.

Trackmania Nations 1 Temmuz’da Ubisoft mağazasında ve Epic Games Store üzerinden oynanabilir olacak. Daha fazla oyun haberleri için bizleri takip edin. Sizlere en güncel oyun haberlerini ulaştırıyor olacağız.

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
Fortnite Diamond Hanz
Fortnite bu sene de 1 Nisan’ı atlamadı