World of Warcraft, 60 günün dışında oyun süresi satın alma seçeneklerini kaldırıyor

Son güncelleme:

World of Warcraft’taki en son değişiklikler, 60 günlük seçenek hariç her şeyi ortadan kaldıran Oyun Süresi satın alımları açısından geliyor.

MMO dönemini başlatan oyun, hala inanılmaz derecede güçlü bir oyuncu tabanına ve oyunda tutarlı güncellemelere sahip. İlk olarak BlizzCon 2021’de ortaya çıkan Shadowlands’in World of Warcraft için Chains of Domination güncellemesi geçen ay yayımlandı. Bununla birlikte, Shadowlands’in hikayesinin bir devamı ve oyuncuların deneyimlemesi için birçok yeni baskın ve zindan geldi.

World Of Warcraft Oyunpat-oyunpat

Blizzard’ın World of Warcraft üzerindeki riskli hamlesi

Yeni içeriğin yayımlanması her zaman bir oyunun mevcut durumunu anlatıyor ve sanki WoW hayranlar arasındaki varlığını sürdürüyor gibi görünüyor. Başarısına rağmen Blizzard, satın alma seçeneklerinde oyuncuların oyun ile olan bağını zayıflatabilecek ciddi değişiklikler yaptı.

World of Warcraft, oyuncuların ya yinelenen ücretler ödeyerek oyuna abone olmalarını ya da başlangıçta 30, 60, 90 ve 180 günlük seçenekler içeren Oyun Süresi satın alarak erişim sağlamalarını gerektiriyor.

Oyunu oynama masrafına rağmen, oyunun hala milyonlarca oyuncusu var. Ancak şimdi ise Blizzard, Oyun Süresi seçeneklerinin çoğunu ortadan kaldırarak yalnızca 60 günlük satın alma işlemini mümkün kıldı.

Oyunpat World Of Warcraft Oyunpat-oyunpat

Bu karar, Blizzard Shop’taki seçenekleri de etkileyecek mi?

Blizzard web sitesindeki bir forumda, Blizzard Shop’taki Oyun Süresi seçeneklerinin sınırlı olacağını duyurdu, çünkü oyuncuların satın alması için yalnızca 60 günlük seçenek kaldı. Bu değişiklik, topluluğa ve bir bütün olarak Blizzard’a en iyi şekilde hizmet edebilecek bir karar olan Blizzard’ın sunduğu hizmetlerin yakın zamanda yapılan bir incelemesinin ardından geldi.

Gönderi, World of Warcraft için aboneliklerin ve jeton satın alımlarının etkilenmeyeceğini ancak bunun değişebileceğini belirtiyor. Ayrıca, halihazırda yapılmış herhangi bir Oyun Süresi satın alımı etkilenmeyecek.

Bu değişiklik, hevesli bir Wow oyuncusu olmayan kişileri etkiliyor, çünkü onlar ara vermeye daha yatkınlar ve oyuna 6 aylık bir aboneliğin tamamına yatırım yapmak istemeyebilirler. Bu değişiklik, oyuncuları abone olmaya veya 60 günlük Oyun Süresi satın alımında daha fazla para harcamaya zorluyor.

Sosyal medyada bizi Instagram ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Daha fazla oyun haberleri için Oyunpat ile kalın!

Blizzard’ın bu yeni kararı hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
EA Play
Bu yılki EA Play etkinliği ne zaman gerçekleşecek?