Activision, 350.000 Call of Duty hesabını yasakladı

Activision, ban çekicini indirmemeye kararlı gibi görünüyor.

Activision, Call of Duty oyunlarında ban çekicini sallamaya devam ediyor. Toksik oyuncuların hemen hemen her çevrimiçi oyunda bir problem olduğu bir gerçek ve maalesef ki bu Call of Duty oyunları için de geçerli. Activision, yasakladığı 350.000‘den fazla hesap sayısı ile bu durumu aşmaya kararlı gibi görünüyor.

Activision x COD Warzone

Activision, yasaklama işlemlerinin genellikle aynı sebeplerden oluştuğunu söyledi

Warzone, Cold War, Modern Warfare ve Call of Duty: Mobile da dahil olmak üzere tüm mevcut Call of Duty oyunlarında son 1 yılda 350.000’den fazla hesap, çeşitli ama benzer sebeplerden dolayı yasaklandı. Bu yasaklar, ırkçı isimlere sahip ve toksik davranış sergileyen hesapları içeriyor.

Firma, blogunda: “Tüm oyuncularımız için eğlenceli bir oyun deneyimi sunmak konusunda çok kararlıyız ve bu konu hakkında sıkı şekilde çalışıyoruz. Oyunlarımızda veya toplulukta bunun gibi davranışlara yer yok. İleriye dönük olumlu adımlar atmaya çalışıyoruz ve kararımızın arkasındayız.” dedi.

Ayrıca Activision, geçen yıl uygun olmayan klan isimlerini ve profilleri tespit edebilmek için bir filtre ve saldırgan mesajları engelleyebilmek için de 11 dilde kullanıma sunulan bir sohbet filtresi yayımladı.

Bizi sosyal medyada Instagram ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Oyun haberleri ve çok daha fazlası için Oyunpat’ı takipte kalın!

Ayrıca, firmanın toksik davranışlar hakkındaki tutumu ile ilgili düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizle paylaşabilirsiniz.

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
Horizon Zero Dawn
Fortnite’a gelecek yeni isim: Horizon Zero Dawn’dan Aloy