Biomutant, 55.000 oyuncu ile Steam’de çıkışını yaptı

Oyuncuların birçoğu, sıkıcı yan görevlerden ve karmaşık dövüş sisteminden şikayetçi.

Oldukça kararsız tepkiler almasına rağmen Biomutant, Steam’de çok kısa bir sürede 55.000 oyuncu sayısına ulaşarak kütüphanedeki yerini aldı. Yayıncı THQ Nordic için, oyunun Steam’deki lansmanı şimdiye kadarki en iyisiydi.

2017’de duyurulan ancak yıllarca sessiz kalarak oyuncuları merakta bırakmaya devam eden Biomutant, İsvevçli stüdyo Experiment 101‘den yeni bir açık dünya RPG oyunu. Uzun zamandır beklenen oyun, 2021 yılının en çok beklenenleri arasındaydı ve olumlu incelemeler almaya devam ediyor.

Biomutant

Çıkışından sadece saatler sonra Biomutant’ın platformdaki oyuncu sayısı resmen 55.000’i geride bıraktı ve THQ Nordic’in tarihteki tüm rekorlarını anında paramparça etti. 23.000 oyuncu sayısı ile bir önceki rekor, Ekim 2017’de Elex tarafından kırılmıştı.

Biomutant oyuncuları, oyunun monotonluğundan şikayetçi

Oyunun Steam’deki ilk oyuncu değerlendirmelerine bakacak olursak, pek iç açıcı oldukları söylenemez. Oyun hakkında 3,000’den fazla yorum mevcut ve bunların sadece %58’i pozitiflerden oluşmakta. Birçok oyuncu, karmaşık dövüş sistemi ve sıkıcı yan görevleri hakkında hayal kırıklığına uğradığını belirtti.

Oyunun lansman fragmanına hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Bizi sosyal medyada Instagram ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Oyun haberleri ve çok daha fazlası için Oyunpat’ı takipte kalın!

Ayrıca, oyun hakkındaki ilk izlenimlerinizi yorumlar kısmından bizle paylaşabilirsiniz.

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
Sniper Ghost Warrior Contracts 2
Sniper Ghost Warrior Contracts 2’den yeni fragman yayımlandı