Apex Legends’ta maçları terk eden oyuncular artık cezalandırılacak

Bir oyuncu maçı terk ettikten sonra oyundan ayrılanlar ceza almayacak.

Apex Legends’a 24 Mayıs‘ta gelen bir güncelleme ile, Arenas oyun modunda artık maçları terk eden sinir bozucu oyuncular, 10 dakikalık zaman aşımı gibi çeşitli süreler zarfınca cezalandırılacak.

Apex Legends, bu ayın başlarındayken “Mayhem” adlı sezona geçiş yaptı ve Valkyrie ile beraber Arenas adlı bir oyun modu da oyunculara sunuldu. Ancak, 3v3 oyun modu Arenas’ın çıkışından bu yana pek çok oyuncu maçları erken terk ediyor ve asla ceza almıyor.

Apex Legends

Apex Legends yeni gelen ceza sistemi nasıl işliyor?

Yeni güncelleme ile beraber gelen ceza sisteminde, eğer birisi maçı terk ettikten sonra oyundan ayrılmaya karar verirseniz ceza almayacaksınız. Ancak bir partideyseniz ve diğerlerinin çıkmamasına rağmen maçtan ayrılırsanız, o zaman sizi bir ceza bekliyor.

Merak etmeyin, Apex Legends’a gelen güncellemenin getirdikleri sadece bunlarla sınırlı değil. Aynı zamanda, Watson’ın yavaş hareket etkisini de yeniden oyuna ekliyor. Ayrıca Valkyrie’nin bazı yetenekleri için de değişiklikleri beraberinde getiriyor.

Bizi sosyal medyada Instagram ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Oyun haberleri ve çok daha fazlası için Oyunpat’ı takipte kalın!

Ayrıca, oyunun pandemi dönemindeki ivmesi hakkındaki düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizle paylaşabilirsiniz.

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
Activision
Activision, 350.000 Call of Duty hesabını yasakladı