Amazon Games’in yeni AAA stüdyosu Montreal’de açılıyor

Son güncelleme:

Amazon Games, Kanada’nın Montreal kentinde yeni bir AAA oyun stüdyosunun açıldığını duyurdu ve aktif olarak insanları işe alıyor.

Untitled design 3 min-oyunpat

Amazon Games’in AAA stüdyosu kimlerden oluşuyor?

Üçüncü Amazon Games stüdyosu, mevcut San Diego ve Seattle şubelerine katılıyor. Stüdyo web sitesinde yer alan bir basın açıklamasına göre, ilk projeleri yeni fikri mülkiyete dayalı bir çevrimiçi çok oyunculu oyun olacak.

Ekip daha önce Rainbow Six Siege üzerinde çalıştı ve Luc Bouchard, Xavier Marquis ve Alexandre Remy gibi endüstriden insanlar içeriyor.

Kreatif Direktör rolünü üstlenen Xavier Marquis: “Siege ile 8 yıllık deneyimimizin ardından boş bir sayfada ayrılmaktan ve benzersiz bir deneyim yaratmak için Amazon’un bize sunduğu tüm özgürlükten yararlanmaktan heyecan duyuyoruz.” dedi.

“İlk tartışmalarımızdan, uzun vadeli stratejik vizyonlarının yanı sıra teknik uzmanlıklarının kapsamına da duyarlı olduk. Birlikte iş birliği yapabilmek bir zevk ve birlikte bir stüdyo oluşturmaktan daha heyecanlı olamazdık.”

Yaklaşan Amazon Games projeleri neler?

Yaklaşan projeler arasında, birçok gecikmeden sonra bu yılın ağustos ayında piyasaya sürülecek olan MMO New World ve Smilegate RPG’den biri de dahil olmak üzere diğer birkaç isimsiz oyun yer alıyor.

Daha fazla oyun haberleri için bizi takipte kalın!

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
Call of Duty
Call of Duty oyuncuları nihayet Shadowhunter arbaletini kazanabilecek