Qualcomm, Nintendo Switch benzeri oyun konsolu geliştiriyor

Son güncelleme:

Qualcomm’un, Nintendo Switch ile görsel benzerlikler taşıyan Android destekli bir oyun konsolu üzerinde çalıştığı bildiriliyor.

Cihazın görüntülerini gösterdiği ancak bunları yayımlayamadığı iddia edilen Android Police’in raporuna göre Qualcomm‘un amacı, Snapdragon yonga setlerini gösteren Android destekli bir oyun konsolu üretmek.

Qualcomm Nintendo Switch min-oyunpat

Qualcomm konsol tasarımı nasıl olacak?

Konsol, güçlü bir tabletin yanında iki çıkarılabilir denetleyici ile görsel olarak Nintendo Switch’e benziyor. Tabletin kendisi, şirketin daha hızlı işlem hızlarına ve hızlı şarj teknolojisine atıfta bulunduğu bir hareket olan Switch’inkinden daha hantal görünüyor.

Konsol, harici bir ekran bağlantısını destekleyecek, ancak şu anda bunun kablolu veya kablosuz bağlantı olup olmayacağı bilinmemektedir. Şirkete göre, Google Play Store’daki uygulamaların yerel olarak indirilmesine izin veren Android 12’de de çalışacak.

Şirketin çoğu cihazında beklendiği gibi, konsolun 5G, GPS, Bluetooth, WiFi, çift bölgeli dokunsal geri bildirim ve ivmeölçeri desteklemesi önerilir.

Qualcomm konsolunun fiyatı ne kadar olacak?

Şirketin kendi içerik portalının yanı sıra, 2022‘de konsolun piyasaya sürülmesinden itibaren Epic Games Store’u desteklemeyi düşünüyorlar. Önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde piyasaya sürülmeyi hedefleyen konsolun hedeflenen fiyatı 300 $ (218,61 £).

Daha fazla oyun haberleri için bizi takipte kalın!

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
0429 TR BDM PR-oyunpat
Black Desert Mobile dünya ticaret sistemi tüccarlığını tanıttı