Genshin Impact mobil gelirde rekor kırdı

Son güncelleme:

Oynaması ücretsiz bir RPG oyunu olan Genshin Impact yeni bir rekora daha imza attı ve ilk lansmanından bu yana 1 milyar ABD dolarının üzerinde mobil gelir elde etti.

Haber Gorsel Tasarimi 3 min-oyunpat

Genshin Impact’in 1 milyar dolarlık gelire ulaşması ne kadar sürdü?

Sensor Tower’a göre oldukça kısa sayılabilecek bu 6 aylık süre, App Store ve Google Play’de mevcut bir oyunun gelirinin 1 milyar ABD dolarına ulaştığı en kısa süredir. Araştırma şirketi bunu, aynı dönüm noktasına ulaşması dokuz ay süren Pokémon Go gibi diğer oyunlarla karşılaştırırken, Lineage 2: Revolution on ay sürdü.

Bu dönüm noktasına rağmen, son 30 gün içinde oyun, PUBG Mobile ve Honor of Kings’in ardından App Store ve Google Play’de en yüksek gelir getiren üçüncü oyun olarak yerini aldı.

Çin dışında, miHoYo’nun açık dünya RPG’si, son 30 günde uluslararası olarak 129 milyon ABD dolarından fazla para kazanan, en çok hasılat yapan 1 numaralı mobil oyun oldu.

Haber Gorsel Tasarimi 4 min-oyunpat

Genshin Impact diğer platformlarda ne kadar hasılat elde etti?

Mart ayının başında, Genshin Impact’in mobil geliri 874 milyon ABD Dolarını aşmıştı. PC ve PS4’te elde edilen gelirle ilgili veriler ise şu anda bilinmiyor, bu nedenle oyunun genel kârının daha da büyük olması oldukça muhtemel.

Ancak yüksek kârların büyük maliyetleri de yok değil. Twitter kullanıcısı AeEntropy tarafından çevrilen miHoYo başkanı Cai Haoyu şirket sunumuna dayanarak, Genshin Impact’in yapımı 100 milyon dolara mal oldu, ancak sürekli geliştirme maliyetlerinin her yıl yaklaşık 200 milyon ABD doları olması bekleniyor.

Sosyal medyada bizi Instagram ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Daha fazla oyun haberleri için Oyunpat’la kalın!

Peki sizce Genshin Impact bu başarıyı hak ediyor mu? Görüşlerinizi yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
Asus Rog Claymore Core-oyunpat
Asus ROG Claymore Core