Balan Wonderworld birinci gün yaması, nöbete neden olan bir hatayı düzeltiyor

Son güncelleme:

Balan Wonderworld’ün lansmanı, oyunun, ışığa duyarlı epilepsi hastalarında nöbetleri tetikleyebilecek görsel bir hata içerdiğine dair raporların ardından sorunlarla karşılaştı. Neyse ki, oyuna daha birinci gün eklenen yama bu sorun için bir düzeltme içeriyor.

Balan Wonderworld

Balan Wonderworld’de hangi şey nöbeti tetikliyordu?

Balan Wonderworld’ün videoları, oyunun 26 Mart çıkış tarihinden önce YouTube’da yayımlandı. Game Informer’dan Lianna Ruppert tarafından onaylandığı gibi, son patronun bir videosu, epileptik nöbeti tetikleme yeteneği açısından tehlikeli olabilecek bazı efektler içeriyordu.

Ruppert, geliştiriciler ve diğer QA geliştiricileri de dahil olmak üzere çok sayıda kişiden epileptik bile olmadığı tarafında geri dönüt aldıklarını, ancak izledikten sonra kendilerini tuhaf hissettiklerini söyledi.

Oyunoat Balan Wonderworld-oyunpat

Square Enix o zamandan beri bunun bir hata olduğunu doğruladı ve ilk gün yamasında bu hatayı düzeltti. Ayrıca, yamanın oynamadan önce kurulduğundan emin olmak için oyuncuları resmi Balan Wonderworld Twitter hesabı aracılığıyla uyardı.

Bu ayın başlarında bir Square Enix gönderisinde birinci gün yaması onaylanmış olsa da, yalnızca hareket kontrolleri, kamera hareketi ve oyun zorluğu dahil olmak üzere demodaki olumsuz deneyimlerden gelen geri bildirimlere değinmişti.

Sosyal medyada bizi Instagram ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Daha fazla oyun haberleri için Oyunpat’la kalın!

Oyundaki bu tehlikeli hata hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
Euro Truck Simulator 2
Euro Truck Simulator 2 Iberia DLC ne zaman çıkacak?