Uncharted 4, PC’ye gelen bir sonraki PlayStation oyunu olabilir

Oyunun PC'ye gelen bir sonraki PlayStation oyunu olacağı hakkında iddialar oldukça kuvvetli.

Sızdırılan bir Sony belgesine göre Uncharted 4‘ün, PC platformuna gelecek bir sonraki PlayStation oyunu olabileceği bildirildi.

Sızdırılan belgenin bölümlerinden birinde, PlayStation oyunlarının başka sistemlerde nasıl çalıştığı, “Yeni Vektör Büyümeleri” başlığı altında açıklanıyor. “Konsol Dışı” bölümünde “Daha fazla PC sürümü planlanıyor.” başlığı altında ise rahatlıkla hem Days Gone hem de Uncharted 4 logosu görülebilir.

Uncharted 4

Uncharted 4, Days Gone’dan bir sonraki PC oyunu olabilir

Şirket geçen yıl Horizon Zero Dawn ile başlayarak, Sony’nin popüler oyunlarını PC’de yayımladı. Şubat ayında ise Days Gone’ın PC’ye geleceği çoktan açıklanmıştı, yani bu da Uncharted 4’ü çok yakında PC’de görebileceğimiz anlamına geliyor. Şirket, diğer prestijli prodüksiyonları da başka sistemlerde yayımlamayı planlıyor.

Ayrıca sızdırılan bu belgenin, Sony’nin PlayStation’ı mobil cihazlara genişletme çabalarıyla ilgili paylaşılan söylentileri de hemen hemen doğruladığını söyleyebiliriz. Belge bu konu hakkında herhangi bir isim vermekten kaçınsa da Jim Ryan, bir süre önce fikrin şu anda araştırıldığını söyledi.

Bizi sosyal medyada Instagram ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Oyun haberleri ve çok daha fazlası için Oyunpat’ı takipte kalın!

Ayrıca, oyunun PC’ye geleceği hakkındaki iddialar ile ilgili düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizle paylaşabilirsiniz.

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
Watch Dogs Legion
Watch Dogs Legion 1 haftalığına ücretsiz