Gran Turismo oyuncuları Olympic Virtual Series Motor etkinliğinde yarışacak

Sanal yarışma 23 Haziran'da Olimpiyat günü ile sona erecek.

PlayStation, 23 Haziran’da Gran Turismo oyuncuları için yapılacak ilk Olympic Virtual Series Motor Sporları Etkinliğini duyurdu.

Olimpiyatlar dijitalleşiyor. Dünyanın dört bir yanından oyuncuları, espor takımlarını ve espor meraklılarını harekete geçirmeyi amaçlayan PlayStation, 23 Haziran’da gerçekleşecek olan ilk Olympic Virtual Series Motor Sporları etkinliğini duyurdu. Etkinlik, sanal serideki beş etkinlikten sadece bir tanesi. Diğer etkinlikler ise bisiklete binme, kürek çekme ve yelkenden oluşuyor.

Gran Turismo

Sanal olimpiyatlarda sadece Gran Turismo mu olacak ?

İlk olarak nisan ayında duyurulan Olympic Virtual Series, kapsayıcılığa öncelik vermek ve sanal sporlar alanında yeni izleyicileri çekmek amacıyla Uluslararası Olimpiyat Komitesi tarafından oluşturuldu. Komite, her spor için sanal etkinlikler oluşturmak üzere beş uluslararası spor federasyonu ve ilgili oyun yayıncılarıyla ortak olmaya karar verdi.

Beyzbol, motor sporları ve yelken yarışmalarının yarışmacıları video oyunları arayıcılığıyla katılırken, bisiklet ve kürek yarışmalarının yarışmacıları evde fiziksel egzersizlerini dijital olarak takip ederek katılıyor. Sanal yarışma 13 Mayıs’ta başladı ve 23 Haziran’da Olimpiyat günü ile sona erecek.

Yarışmaya katılmak için artık çok geç olmasına rağmen, 23 Haziran günü PlayStation’ın Twitch kanalında etkinlik akışını canlı şekilde izleyebilirsiniz. Sanal Olimpiyatlar olsun yada olmasın, yarış tutkunları 2022’de nihayet piyasaya sürülecek olan Gran Turismo 7’yi dört gözle beklemeye devam edecek.

Bizi sosyal medyada Instagram ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Oyun haberleri ve çok daha fazlası için Oyunpat’ı takipte kalın!

Gran Turismo Olympic Virtual Series Motor Sporları hakkındaki düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizle paylaşabilirsiniz.

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
Final Fantasy 14
Final Fantasy 14 açık betası 13 Nisan’da başlıyor