Dragon Quest 12 resmi olarak duyuruldu

Square Enix, oyunun geleceğini bir teaser aracılığıyla duyurdu.

Hayranların bir umutla beklediği ve Yuji Horii’nin de bu haftanın başlarında hakkında şiddetli ipuçları verdiği Dragon Quest 12, resmi olarak duyuruldu. Açıklama, herhangi bir ayrıntıdan oldukça yoksun olan bir teaser ile birlikte yapıldı. Devam oyununun nihayet piyasaya sürüleceği haberini vermekten başka bir şey içermiyor.

Dragon Quest 12 min-oyunpat

Seri, Dragon Quest 12 haberi ile beraber yeni yaşını kutluyor

2021 yılı, pek çok nostaljik oyunun yıl dönümleri için olduça büyük bir önem arz ediyordu ve bugün Dragon Quest’te kutlama zamanıydı. Tıpkı geçen yıl The Legend of Zelda ve Mario‘da gibi, Dragon Quest de 35 yaşına bastı. Square Enix, bu sabah bir canlı yayın gerçekleştirdi ve nostaljik oyun serisi için büyük ve hayal kırıklığına uğratmayacak bir haber verdi.

Şirketin, yeni oyunu tüm dünya çapında piyasaya sürmeyi planlaması aslında serinin batılı hayranları için oldukça iyi bir haber. Oyunların Japon ve Kuzey Amerika’da piyasaya sürülme tarihleri arasındaki boşluk yavaş yavaş kapanıyor. Dragon Quest 11’de bile, diğer bir ülkede piyasaya sürülme süresi en az bir yıldı.

Bizi sosyal medyada Instagram ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Oyun haberleri ve çok daha fazlası için Oyunpat’ı takipte kalın!

Ayrıca, şirketin oyunu tüm dünyada piyasaya süreceği hakkındaki düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizle paylaşabilirsiniz.

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
Art of Rally
Art of Rally bu yaz PlayStation’a geliyor