Battlefield 5’in son büyük güncellemesi yayında

İki yeni harita ve bir sürü yeni silah son büyük yamayı anlatıyor.

Son güncelleme:

Battlefield 5’in yaz güncellemesi dün yayımlandı. Yayımlanan bu büyük güncelleme, DICE için planlanan son büyük güncelleme. Peki bu yeni ve son büyük güncelleme ne içeriyor?

Yeni silahlar, yeni aletler, yeni el bombaları ve yeni araçların yanı sıra iki yeni haritayı da Battlefield 5 oyuncuları ile buluşturan bu yeni güncellemenin boyutu 9.75 GB. Yeni içeriklerin yanı sıra yeni ince ayarları da beraberinde getiren bu güncelleme ile ilgili tüm detayları hemen buradaki yama notlarından rahatça okuyabilirsiniz.

İki haritanın ilki yepyeni bir Al Marj Encampment haritası. Libya’da yer alan bu, yalnızca yakın çeyrek kavgaları ve savaş alanında bulunduğunuz yere bağlı olarak değişen menzilli savaşları bekleyebileceğiniz bir piyade haritası. Squad Conquest ve Team Deathmatch’te ek yapılandırmalar bulunan Conquest ve Breakthrough’da toplamda 64 oyuncuya ev sahipliği yapabiliyor.

İkinci harita yeniden tasarlanmış ve genişletilmiş bir Provence. Oyun alanı, çiftlik arazisini ve şehrin eteklerindeki alanları içerecek şekilde genişletildi ve 64 oyunculu Conquest ve Breakthrough’da bu savaş alanına tanklar da getirdi.

Bu haritaların her ikisi de iki oynanabilir grup olarak ABD ve Alman ordularını içeriyor ve Al Sundan, Twisted Steel ve Panzerstorm’da da ek değişiklikler yapıldı. Twisted Steel ve Panzerstorm, Büyük Operasyonlarda İngiltere ve Alman fraksiyonları olarak çalışmaya devam edecek ve bu modda ayarlanmayacak.

Daha fazla yama notları için hemen buradan oyunun tüm yama notlarına erişebilirsiniz.

DICE topluluk yöneticisi Freeman bu son büyük güncellemeyi açıklarken sözlerine şöyle başlıyor;

Bugün dünyada daha önemli konuşmalar olduğunu biliyoruz…

Bu şekilde cümlelerine başlayan Freeman, herkesi hem ABD’de hem de dünyadaki son olayları fark etmeye yönelik konuşuyor.

Oyun için yeni bir büyük güncelleme planlanmamasına rağmen, oyun hala daha küçük güncellemeler ve özel etkinlikler almaya devam edecek. Battlefield serisi için yeni gelecek oyun ise Nisan 2021-2020 mali yılında çıkacağı söyleniyor. Daha fazla oyun haberleri için takipte kalın!

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
Fall Guys
Fall Guys’ın Xbox ve Switch için çıkış tarihleri süresiz olarak ertelendi